Lisanssız Uçak Teknisyeni İş İlanı

Lisanssız Uçak Teknisyeni İş İlanı

TEKNİSYEN YETİŞTİRME PROGRAMI

Turkish Engine Center

GENEL NİTELİKLER

TEKNİSYEN YETİŞTİRME PROGRAMI

EKİBİMİZİN PARÇASI OLACAK YETENEKLER ARIYORUZ!

Adaylarda Aranılan Şartlar :

 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Okulları ya da Meslek Yüksek Okulları’nın, Mekanik, Mekatronik, Makine, Motor, Otomotiv bölümlerinden mezun olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
 • Sabıka kaydı bulunmamak,
 • Fiziksel bir iş yapabilmesine engel olacak sağlık problemi olmamak,
 • Türkçe ve İngilizce yazılı-sözlü iletişim becerilerinin iyi düzeyde olması (Adaylara İngilizce değerlendirme sınavı uygulanacaktır.),
 • Teorik ve uygulamalı eğitim süreci boyunca kendi imkanları ile İstanbul’da ikamet edebilecek ve vardiyalı uygulamalı eğitime katılabilecek olmak,
 • Eğitim programından sonra işe kabul edilmesi halinde vardiyalı  çalışabilecek ve İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet edebilecek durumda olmak,

Adaylarda Aranılan Yetkinlikler :

 • MS Office uygulamalarını etkin kullanabilmek,
 • Hem bireysel olarak çalışmaya hem de takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Birden çok görevi aynı anda yürütebilme becerisine sahip, proaktif ve sonuç odaklı olmak,
 • Çalışma arkadaşları, yöneticileri ve müşterileri ile güçlü ilişkiler kurabilme becerisine sahip olmak,
 • Analitik düşünme becerisine sahip olmak,
 • Öğrenme ve çalışma azmine sahip olmak,
 • Olumlu bakış açısı ve öz motivasyona sahip olmak,
 • Düzenli ve disiplinli olmak.

İŞ TANIMI

Şirket Tanıtımı:
Pratt & Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Ltd. Şti. (Turkish Engine Center) Amerikan Havacılık Endüstrisi’nin lider şirketi olan Pratt&Whitney ile Türk Havayolları A.O.’nun bir alt kuruluşu olan Türk Havayolları Teknik A.Ş.’nin “Uçak Motoru Bakım ve Onarımı” alanında faaliyet gösteren bir ortak girişimidir. Turkish Engine Center 10 Ekim 2008 tarihinde kurulmuştur ve yerli ve uluslararası uçak motorlarına bakım, onarım ve tamir hizmeti vermektedir.

Teknisyen Yetiştirme Programı Hakkında :
Bu programın amacı EASA ve FAA kurallarına uygun olarak teorik ve uygulamalı eğitimlerle teknisyen adaylarını yetiştirmektir. Bu eğitim programı, adayları havacılık sektöründe çalışma konusunda hazırlamaktadır.

Bu eğitim programı kapsamında yaklaşık 1 aylık teorik eğitim sürecini takip eden yaklaşık 5 aylık pratik eğitim süreci olacaktır. Teorik ve pratik eğitimler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı içinde düzenlenecek olup adaylar eğitim programı süresince İşkur tarafından kursiyer statüsünde sosyal ve özlük haklara sahip olacaklardır.

6 aylık eğitim programı süresince ve programın sonunda adaylara yönelik sınav ve değerlendirmeler yapılacaktır. Eğitim programını başarıyla tamamlayan adaylara Turkish Engine Center tarafından “Teknisyen” unvanıyla işe alınmak üzere iş teklifinde bulunulması söz konusu olabilecektir. Eğitimin başarıyla tamamlanmasının  ardından istihdam edilmesi söz konusu olan adaylar için çalışma yeri Turkish Engine Center’ın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki tesisi olacaktır.

Başvurmak İçin Tıkla

Geri

23
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Dayi lazim

Kusura bakmayin ama gercekler bunlar ben ve benim gibi madur olan bir cok arkadasim var 6 ay egitimi aliyorsunuz ama bitirme sinavinda basarili olsanizda son mulakatta bir bahane bulunuyor ve suan elimizdeki sertifika bile bir ise yaramiyor bosa umut baglamayin tanidiginiz yoksa.

tef

Ya bu başvuru şartlarında Teknik Öğretmenlik mezunları neden yazmıyor ? Daha önceki Typ lerde başvurabiliyorlardı Tef Mezunları ?

www

başvuru yapım aranan var mı ?

"Lisansız" ve "lisanssız"

Öncelikle lisansız ne demektir. Lisanı olmAyan ise İngilizce istiyorlar. Lisanssız denmek istendiyse lisanssız teknisyen ne demek lisansız teknisyen olunuyor mu. İşimizi iyice ayaklar altına aldınız. Yazık!

Anadolu

Ha tec ha typ ne farkeder ki? Eşşeğe altın semer giydirsende EŞŞEK EŞŞEKTİR.

Shyo

Şimdi bu şu demek mi oluyor , biz 4+1yıl boyunca teknisyen yapamadık sizi bir 6 ay daha gelin bu sefer yapıcaz demek mi , yazık yazık , bari kapatın şu okulları da bizlerden sonrası yanmasın

yalan

Arkadaşlar iskurun da buna benzer bir eğitim programı vardı zamanında bende katıldım tanıdığın biri yada birileri yoksa boşa zaman kaybetmeyin.bir umut gidiyosun sonrası hüsran %10 işe alınma ihtimalin var.burdaki paylaşım amacı bu program hakkında bilgilendirmedir sanırım.yada firma bu şekilde reklam amacıyla yayınlanmasını istemiştir.rabbim herkezin gönlüne göre bir hayat nasip etsin.

SHYO'lu

Arkadaşlar TEC sadece motor üzerine yoğunlaşmış bir şirket ve şirket diyor ki shyo bizim istediğimiz düzeyde mezun veremiyor ve bunun için biz onlara 6 ay sırf motor eğitimi veriyoruz. TEC’de uçak görmezsiniz Turkish Engine Center firmanın adı zaten. Tec sadece motorla uğraşan bir şirket ve işe aldığı kişiyi uzmanlaştırıp öyle başlatıyor. İşkur ile bir alakası yok sanırsam şirket içi eğitim bu.

thy alım

thy bu ay normal alım yapcak diye duydum

Anonim

fasa