Lisanssız Uçak Teknisyeni İş İlanı

Lisanssız Uçak Teknisyeni İş İlanı

TEKNİSYEN YETİŞTİRME PROGRAMI

Turkish Engine Center

GENEL NİTELİKLER

TEKNİSYEN YETİŞTİRME PROGRAMI

EKİBİMİZİN PARÇASI OLACAK YETENEKLER ARIYORUZ!

Adaylarda Aranılan Şartlar :

 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Okulları ya da Meslek Yüksek Okulları’nın, Mekanik, Mekatronik, Makine, Motor, Otomotiv bölümlerinden mezun olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,
 • Sabıka kaydı bulunmamak,
 • Fiziksel bir iş yapabilmesine engel olacak sağlık problemi olmamak,
 • Türkçe ve İngilizce yazılı-sözlü iletişim becerilerinin iyi düzeyde olması (Adaylara İngilizce değerlendirme sınavı uygulanacaktır.),
 • Teorik ve uygulamalı eğitim süreci boyunca kendi imkanları ile İstanbul’da ikamet edebilecek ve vardiyalı uygulamalı eğitime katılabilecek olmak,
 • Eğitim programından sonra işe kabul edilmesi halinde vardiyalı  çalışabilecek ve İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet edebilecek durumda olmak,

Adaylarda Aranılan Yetkinlikler :

 • MS Office uygulamalarını etkin kullanabilmek,
 • Hem bireysel olarak çalışmaya hem de takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Birden çok görevi aynı anda yürütebilme becerisine sahip, proaktif ve sonuç odaklı olmak,
 • Çalışma arkadaşları, yöneticileri ve müşterileri ile güçlü ilişkiler kurabilme becerisine sahip olmak,
 • Analitik düşünme becerisine sahip olmak,
 • Öğrenme ve çalışma azmine sahip olmak,
 • Olumlu bakış açısı ve öz motivasyona sahip olmak,
 • Düzenli ve disiplinli olmak.

İŞ TANIMI

Şirket Tanıtımı:
Pratt & Whitney THY Teknik Uçak Motoru Bakım Merkezi Ltd. Şti. (Turkish Engine Center) Amerikan Havacılık Endüstrisi’nin lider şirketi olan Pratt&Whitney ile Türk Havayolları A.O.’nun bir alt kuruluşu olan Türk Havayolları Teknik A.Ş.’nin “Uçak Motoru Bakım ve Onarımı” alanında faaliyet gösteren bir ortak girişimidir. Turkish Engine Center 10 Ekim 2008 tarihinde kurulmuştur ve yerli ve uluslararası uçak motorlarına bakım, onarım ve tamir hizmeti vermektedir.

Teknisyen Yetiştirme Programı Hakkında :
Bu programın amacı EASA ve FAA kurallarına uygun olarak teorik ve uygulamalı eğitimlerle teknisyen adaylarını yetiştirmektir. Bu eğitim programı, adayları havacılık sektöründe çalışma konusunda hazırlamaktadır.

Bu eğitim programı kapsamında yaklaşık 1 aylık teorik eğitim sürecini takip eden yaklaşık 5 aylık pratik eğitim süreci olacaktır. Teorik ve pratik eğitimler İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı içinde düzenlenecek olup adaylar eğitim programı süresince İşkur tarafından kursiyer statüsünde sosyal ve özlük haklara sahip olacaklardır.

6 aylık eğitim programı süresince ve programın sonunda adaylara yönelik sınav ve değerlendirmeler yapılacaktır. Eğitim programını başarıyla tamamlayan adaylara Turkish Engine Center tarafından “Teknisyen” unvanıyla işe alınmak üzere iş teklifinde bulunulması söz konusu olabilecektir. Eğitimin başarıyla tamamlanmasının  ardından istihdam edilmesi söz konusu olan adaylar için çalışma yeri Turkish Engine Center’ın Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki tesisi olacaktır.

Başvurmak İçin Tıkla

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

23 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Dayi lazim
4 yıl önce

Kusura bakmayin ama gercekler bunlar ben ve benim gibi madur olan bir cok arkadasim var 6 ay egitimi aliyorsunuz ama bitirme sinavinda basarili olsanizda son mulakatta bir bahane bulunuyor ve suan elimizdeki sertifika bile bir ise yaramiyor bosa umut baglamayin tanidiginiz yoksa.

Fatih Mehmet Aygün
1 yıl önce

Teknisyen olupta nasıl Meslek Yüksek Okulu mezunu işe alıyorsunuz?
Tekniker olmasın o ???

K.erciyes
2 yıl önce

Arkadaşlar hiç bir şekilde fikriniz olmadan konuşuyorsunuz. TEC alımlarında öncelikle torpil olduğunu iddaa eden arkadaşlar kendi yeterliliklerini sorgulasın bence.Program dahilinde kurallara devam zorunluluğuna halinize tavrınıza kendinizi geliştirmenize dikkat ettiğiniz takdirde çıkarılmak gibi bir durum söz konusuda değil. Kendinizi motor üzerinde en iyi geliştirebileceğiniz şirkettir TEC. Bırakında ince eleyip sık dokusunlar

Anonim
2 yıl önce

Torpilsiz olmuyor

ONUR
2 yıl önce

Sınav iki aşamalı ilki ingilizce olur ikincisi mantık belkıs size katılıyorum birde bir sorum olucak tec 145 onaylı bir kurummu çünkü lisans almak gibi bir arzum var lütfen biri cevap verirse sevinirim ?

Yiğit
2 yıl önce

Merhaba Sınava davet edildim Genel yetenek ve İngilizce sınavında neler çıkar örnekler var mı motor sorusu olur mu mesela yoksa mantık soruları mı çıkıcak ?

Anonim
2 yıl önce

Hayatınızda uçak kanadını bile görmemiş olun ama ingilizceniz iyi olsun yeter. İstedikleri bu.

belkıs
2 yıl önce

Hem üslupsuzsunuz hem iki lafı bir araya getirmekten acizsiniz. Cümle kurmayı bile bilmiyorsunuz gelmiş burda TEC şöyle böyle inşallah batarlar bilmem ne. Sorsan üniversite mezunudur. Gerçi üniversitesi ne ki kendi ne olsun. Burda mezun olduğun okulu gömerek kendini ve diğer mezunlarını gömdüğünü görmüyorsun. TEC in ne şirketi olduğundan nasıl çalıştığından bihabersin gelmişsin burda sallıyorsun. Sana bir abi tavsiyesi; İşi gücü boşver git vizyonunu genişletmeye bak. Biraz Türkçe çalış. Biraz kitap oku. Bir de git TEC’i araştır. TEC’in THY iştirakli bir şirket olduğunu göreceksin. Disiplin ve kalite arayışını araştırdığında da TEC’in fason insanlarla işi olmadığını göreceksin. 6 ay eğitim sürecinde nasıl… Devamını oku »

Anonim
3 yıl önce

Hep yalan fakirin ekmeğiyle oynuyan şeref yoksunu bir şirket.typ de yüzünüze gülüp typ bitince almıyorlar yorpili olan girebiliyor. İnşallah batarsınız!

tef
4 yıl önce

Ya bu başvuru şartlarında Teknik Öğretmenlik mezunları neden yazmıyor ? Daha önceki Typ lerde başvurabiliyorlardı Tef Mezunları ?