Kuş sürüsüne girdi, tarlaya acil iniş yaptı

Kuş sürüsüne girdi, tarlaya acil iniş yaptı

Ural Hava Yolları’na ait U6178 sefer sayılı Moskova Zhukovski-Simferopol uçuşunu gerçekleştiren Airbus 321 tipi uçak kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne girdi.

İki motorunda da sorun yaşayan uçak acil iniş yaptı. Mısır ekili bir tarlaya iniş yapan uçak için açıklama havayolu şirketinden geldi ; “Mürettebat ve yolcular zarar görmedi” dendi.

Rusya Federal Araştırma Komitesi bir soruşturma başlattı ve uçağın Ramenskoye bölgesindeki bir alanda “sert iniş” yaptığını belirtti.

A321’in ilk görüntülerinde uçağın ciddi hasar aldığı görüldü.

Zhukovsky’nin resmi uçuş bilgileri, U6178 numaralı uçuşun 06: 05’te Simferopol’a gittiğini ve Zhukovski’nin meteorolojik verilerinden hava koşullarının iyi olduğunu anlaşılıyor.

Rusya’nın Uluslararası Havacılık Komitesi henüz kazanın ayrıntılarını açıklamadı. VQ-BOZ kuyruk tescilli uçağın 2013’te de bir anten direğine çarptığı ve hasar gördüğü duyuruldu.

Uçakta bulunan 226 yolcu ve 7 mürettebatın sağlık durumu iyi ancak 10 kadar yolcu tahliye sırasında ufak yaralanmalara maruz kaldı.

Olayla ilgili inceleme işlemleri sürüyor.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Mel

Mucize! Normalde dünya basınında yer alması gereken bir haber. Ancak olay 3. Sınıf ülkenin havayoluna ait olunca kimse umursamıyor

.....

Amerikada olsa film olur.

structural tech.

amerika daki de 320 family idi.