KTÜ ile TUSAŞ arasında arasında iş birliği protokolü imzalandı - Airline Haber

KTÜ ile TUSAŞ arasında arasında iş birliği protokolü imzalandı

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ) arasında iş birliği protokolü imzalandı. İki kurum arasında yapılan işbirliği neticesinde lisansüstü eğitime yönelik tez ve proje çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, iki kurum arasında eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin iş birliğini geliştirmek ve kalıcı kılmak üzere gerekli koşulları düzenlemek, ilgili esas ve kuralları belirlemek amacıyla lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla iş birliğine karar verildi.

Öğrencilerin, TUSAŞ’ın laboratuvar ve teçhizat altyapısı ile tesislerini kullanarak lisans, yüksek lisans ve doktora gibi akademik çalışmalar yapabilmelerine yönelik esasları da kapsayan protokol, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil arasında imzalandı.

Taraflar protokolle, belirlenen konularda ortak araştırma ve geliştirme projeleri yapmak, uluslararası kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından fonlanan, üniversite-sanayi iş birliği ile öngörülen araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmek adına birbirileriyle etkili bir koordinasyon halinde olmayı taahhüt etti.

Ayrıca, ortak konferans, seminer, sempozyum, çalıştay, panel gibi bilimsel aktiviteler organize edilmesi, lisansüstü öğrencilerin araştırma ve geliştirme çalışmalarının havacılık üzerine yapılması ve havacılık sektörüne nitelikli araştırmacı kazandırılması da iş birliğinin hedefleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

İGA İstanbul Havalimanı, ACI İş birliğinde Global Havacılık Eğitimleri Verecek

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.