featured

Kolombiya’daki pist kazası, 136 uçuşu iptal ettirdi

 

Kolombiya’nın Medellin kentindeki havalimanı pistinde yaşanılan kaza nedeniyle tedbir amaçlı 136 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Jose Maria Cordova Havalimanında, acil iniş sırasında küçük bir kaza yaşayan Latam Havayollarına ait uçak, hava trafiğinin aksamasına neden oldu.

Kolombiya Sivil Havacılık, konuya ilişkin açıklamasında, pistte meydana gelen olay nedeniyle 136 uçuşun iptal edildiğini ancak sorunun bugün çözüleceğini kaydetti.

Toplamda 21 bin 245 yolcunun uçuşu iptal edilirken, havalimanında bekleyen binlerce kişi karara tepki gösterip yetkililerle tartıştı.

– Görüntüler sosyal medyaya düştü

Burun dişlisindeki arıza nedeniyle dün tehlikeli ve zor bir iniş yapan Medellin-Cartegena uçağı, alandakileri acil duruma geçirmişti.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde uçağın içinde bulunan yolcuların büyük korku yaşadığı görülüyor.

Latam şirketinden yapılan açıklamada ise olayla ilgili soruşturma sürecinin Sivil Havacılık ile yürütüldüğü belirtilmişti.

Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA FPDA1fyXMAMLVcr

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 ay önce

    Şimdiye kadar kaç kişinin ecel terleri dökmesine sebep oldu.İyiki ölümlü bir kazaya sebep olmadı.Airbus ın bunu daha dikkatli ele alması ve bir çözüm bulması gerekli.Olay aslında ciddi

    Cevapla