Kokpitteki Sıçan Uçuşu İptal Ettirdi

Kokpitteki Sıçan Uçuşu İptal Ettirdi

Alaska Havayolları, Oakland Uluslararası Havaalanı’nda uçağa atlayan bir sıçan görülmesi üzerine uçuşu iptal etmek durumunda kaldı.

Alaska Airlines’ın 915 numaralı Portland uçuşu 9.15’te kalkmaya hazırlanırken, 110 yolcu uçaktan indirildi. Kokpite giren sıçanı yakalamaya çalışan yetkililer bir yandan da alternatif uçuş planları yapmak zorunda kaldılar.

Havaalanı sözcüsü Keonnis Taylor yerel medyaya verdiği demeçte, “Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan ayrılmak üzere olan bir Alaska Havayolları uçağı, uçağın kokpitinde fare rapor edimesi üzerine iptal edildi.Uçuşun 110 yolcusu, Alaska Airlines tarafından San Francisco ve San Jose havaalanlarında uygun bir şekilde ağırlanıyor.” dedi.

Alaska Airlines “Uçak şu anda hizmet dışıdır” şeklinde açıklama yaptı ve ekledi: “Uçak, profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından ‘kemirgen yoktur’ diye sertifikalandırıldıktan sonra operasyonlara geri dönülecektir. Uçakta hasar olmadığından emin olmak için de detaylı bir muayene gerçekleştirilecek. ”

Yaşanan olay sonrasında, Nisan ayında, havaalanında Alaska Airlines uçaklarının park ettiği kapının yakınında bulunan bir restoranda  haşerat bulunduğu yönünde bir rapor düzenlendiği ortaya çıktı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.