featured

KIRKPINAR HAVAALANI İÇİN DÜĞMEYE BASILIYOR

Sapanca Belediyesi kapatılan Kırkpınar Havaalanı’nın tekrar açılması için çalışma başlatıyor.
Sapanca Belediyesi Ocak Ayı toplantısına ek madde olarak eklenen “Soğuksu Mahallesi Melih Kibar Sahil Yolu 4-648-650-879-9 (9 nolu parselin 7/8 hissesi olan 5264 m2) nolu parsellerin 10 yıllığına SAPAŞ A.Ş’ye tahsis edilmesi için belediye başkanına yetki verilmesi” maddesi hakkında açıklamalarda bulunan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, söz konusu alanın geçtiğimiz aylarda kiralaması iptal edilen havaalanı arazi olduğunu bu alanda tekrar havaalanı açılabilmesi için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Niyazi Bağdat dönümünde açılan havaalanında çok güzel etkinliklerin olduğunu hatırlatan Yılmazer, “Bu alanda hava etkinliklerinin yanında ilçemize renk katan çok güzel festivaller, organizasyonlar oluyordu. Eğer olabilirse bu bölgeyi eskisi gibi yine havaalanı yapmak istiyoruz” diye konuştu.
Havaalanı arazisinde ne olması gerektiği konusunda bölgede halkının istek ve görüşlerinin önemli olduğunu ifade eden Yılmazer, “Şuana kadar yaptığımız araştırmalara göre bölge halkımız da havaalanı olmasını istiyor. Eğer gerekli izinleri alabilirsek ilçemize büyük bir katma değer sağlayacağını düşünüyorum. Bugün alanı belediye şirketimize tahsis ederek bu yolda bir atım atıyoruz. Başarabilirsek hep birlikte başaracağız, başaramazsak yine halkımız burası için neyi uygun görürse onu yapmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir