Kırgızistan Başbakan Birinci Yardımcısı ile ACT Havayolları Genel Müdürü arasında bir görüşme

Kırgızistan Başbakan Birinci Yardımcısı ile ACT Havayolları Genel Müdürü arasında bir görüşme

16 Ocak 2017 tarihinde Bişkek yakınlarına düşen Boeing 747 kargo uçağının nedenini incelemek üzere oluşturulan Hükümet komisyonu başkanı, Kırgızistan Başbakan Birinci Yardımcısı Muhammetkalıy Abulgaziyev, ACT Havayolları Genel Müdürü Celal Karabaş başkanlığında ACT Havayolları temsilcileri ile bir araya geldi.

Başbakan Birinci Yardımcısı ile ACT Havayolları Genel Müdürü arasında düzenlenen toplantıda, meydana gelen kaza ve onun sonuçları hakkında detaylı bilgi sunumunda bulunan Muhammetkalıy Abulgaziyev, “Bugüne kadar, uçak kazasında etkilenen tüm vatandaşlarımıza tıbbi yardım sağlanmaktadır. Evinden ayrılmış vatandaşlarımız geçici olarak otellere yerleştirildi.

Uçak kazası ile ilgili tüm sorunlar Hükümet’in kontrol altındadır, kazada etkilenenlere devlet tarafından tüm gerekli yardımlar sağlanmaktadır. Şimdi de, uçak kazası mağdurlarının problemlerini birlikte çözmemiz gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda, ayrıca maddi tazminat sorunu ele alındı.

ACT Havayolları temsilcileri, maddi tazminat sorununu çözmeye, ailesinden ayrılmış çocuklara psikolojik yardım sağlamaya, ayrıca çocukların eğitimi ile ilgili sorunlarının ve diğer giderlerin sorumluluğunu taşımaya hazır olduklarını ifade etti.

ACT Havayolları Genel Müdürü Celal Karabaş, ayrıca Hong Kong-Bişkek-İstanbul seferi yapan Boeing 747 uçağının kargo içeriği hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Celal Karabaş, söz konusu uçağının kazadan önce, yukarıda belirtilen sefer üzerine birkaç uçuşlar yaptığını kaydetti. Düşen uçağın, her uçuşunda Manas Uluslararası Havalimanı’na yakıt ikmali ve mürettebat değişimi için indiği bildirildi.

Toplantı sonunda, ACT Havayolları Genel Müdürü Celal Karabaş, Hong Kong-Bişkek-İstanbul seferi yapan Boeing 747 uçağında bulunan kargonun Bişkek’e amaçlanmadığını kaydetti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments