KHK REKTÖR SEÇİMİ KARARINDAN THK’DE ETKİLENECEK

KHK REKTÖR SEÇİMİ KARARINDAN THK’DE ETKİLENECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında toplanan 03 Ekim 2016 tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında alınan 676 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Vakıf üniversitelerinde bugüne kadar Mütevelli Heyetin yetkisi ve YÖK’ün uygun görüşüyle gerçekleştirilen rektör atamaları, söz konusu KHK ile Cumhurbaşkanının nihai yetkisine verildi. Ayrıca rektör olarak atanacak kişilerin asgari üç yıl süreli profesörlük tecrübesi bulunması zorunluluğu da getirildi.

Hâlihazırda Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğü görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Yıldırım SALDIRANER, Üniversite Yönetim Kurulunun 27 Ağustos 2015 tarihli kararıyla ilk kez profesörlüğe atanmıştı ve hâlihazırda yaklaşık 1 yıl 2 aylık bir profesörlük tecrübesine sahip. Edinilen bilgilere göre Prof. Dr. Yıldırım SALDIRANER’in vekâlet görevinin resmi süresi ise 12 Kasım 2016 tarihi itibariyle son bulmuş olacak

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.