KENDİ İÇİNİZDEKİ MUHALEFETİ YENİLİK DİYE SATMAYIN. HEPİNİZ AYNI BATAKLIĞIN CAMURLARINDASINIZ...  - Airline Haber

KENDİ İÇİNİZDEKİ MUHALEFETİ YENİLİK DİYE SATMAYIN. HEPİNİZ AYNI BATAKLIĞIN CAMURLARINDASINIZ… 

Gün geçmiyor ki bu sendikalarla ilgili kulağımıza bir rezalet haberi gelmesin. Malumunuz Özçelik İş sendikasının 16-17 Temmuz’da Ankara’da genel merkez seçimi olacak. Birkaç ay öncesinden yönetime talipliler taraflarını belli ettiler. Komik olanı koskoca sendikanın yönetimine muhalefeti ve rakibi yine kendi içindeki 4 kişiden 2’si 😊. Yahu, 4 lü masanın birbiriyle kişisel husumetleriyle birbirlerine muhaliflerinden muhalefet mi olurmuş? 

 

Değerli okurlar,

Gün geçmiyor ki bu sendikalarla ilgili kulağımıza bir rezalet haberi gelmesin. Malumunuz Özçelik İş sendikasının 16-17 Temmuz’da Ankara’da genel merkez seçimi olacak. Birkaç ay öncesinden yönetime talipliler taraflarını belli ettiler. Komik olanı koskoca sendikanın yönetimine muhalefeti ve rakibi yine kendi içindeki 4 kişiden 2’si 😊. Yahu, 4 lü masanın birbiriyle kişisel husumetleriyle birbirlerine muhaliflerinden muhalefet mi olurmuş? 

Yıllardır birlikte yiyip içen aynı halayda mendil sallayanlara ne oldu da birden Cumhuriyet Savcılıklarına, mahkeme koridorlarına kadar uzandı bu kavga.

Komik olan diğer bir yanı da kendi genel merkez yöneticiliği dönemi hakkında suç duyurusunda bulunmuş bu kişiler. Yahu bu nasıl iş… Adama demezler mi kendi yönettiğin masayı, seçim zamanında dava ederek aslında kendinizi de ihbar etmiş olmuyor musunuz? 

Bu kadar mı safsınız yahu… Ya da,  oy verecek insanları bununla manipüle edilecek kadar ahmak mı sanıyorsunuz.

Böyle muhalefet düşman başına… Her tarafı baştan aşağı komedi ve rezalet…

Arkadaşlar, konu bu denli çetrefilli olunca bende birçok farklı kesimden muhataplarıyla derinlemesine konuyu irdeledim. Kulaklarımla duyduklarıma inanamadım.  Öyle çirkin iddialarla öyle ahlaksızca şeyler duydum ki yazmaya insanın yüzü tutmaz.  Zaten bu iddiaların birçoğunu yüz yüze söylemeye cesareti olmayan bu kişiler birbirlerinin aleyhlerine açtıkları sahte sosyal medya hesaplarından ulu orta konuştukları için artık gizli saklı bir şeyde kalmadı. Birbirilerinin aile ve özel hayatlarına kadar edilmeyen dedikodu hakaret ve suçlama kalmamış. Utanın yahu… Aile ve özel hayatlardan size ne…

Gelelim ilgili konunun detaylarına… Bildiğiniz üzere, ÇELİK İŞ sendikası önüne tepsiyle konulmuş THY Teknik A.Ş, o zamanlar iktidarda olan Bay Hamdi’nin, “böl- parçala- yönet”  planlarıyla, ayrı bir iş kolundan lap diye içeri sokulmuştu. Yılların taşımacılık iş kolu bir anda metal iş koluna geçirildi. Hadi diyelim ki, Bay Hamdi’nin gereksiz girişimi ile bu haksız hukuksuz değişimi zorla yaptırtıp bu iş yerine girdiniz. Peki ya sonrası… Size koca bir camia ve bu kadar üye, böyle rezil rüsva edin diye mi verildi? 

Bu toplama ekip, alelacele bir ekip ile yine acilen, bir şube kurup sendikacılık oynayamaya başladılar. Bu toplama ekip, Habom dönemlerindeki arkadaşlarınca hırsı, kıvraklığı ve çapkınlıklarıyla nam saldığı iddia edilen bir uzun oğlanı çıkardılar meydana.. Ferhan ÖNER isimli bu arkadaş şirkette benim de ilk kurucu şefi olduğum ve uzun süre şeflik görevini sürdürdüğüm, Müşteri Uçakları Birimi’nde, henüz 2 yıl bile çalışmadan, yetkisiz bilgisiz yardımcı teknisyen kadrosundan hoop bir anda sendikanın en tepesine çıkarıldı. Bu hızlı çıkışın arka planında neler yattığını siz düşünün artık… Bu Ferhan denilen zat-ı muhteremi kim elinden tutup oraya çıkardı acaba? Torpille bir yere getirilenler, onları o mevkilere taşıyanların sözlerinden dışarı çıkamayacağını sizler de benim gibi biliyor olmalısınız. 

Hayatında sendikanın kapısından geçmemiş belki ne işe yaradığını bile bilmeden, hiç tecrübesi olmadan bir anda koca şirketin sendika şube başkanı daha sonra genel başkan yardımcısı olmasının tesadüfen olacağını düşünen var mı acaba?  

İddialara göre, o günlerde bu işlere tepkilerden dolayı herkesin geri durması nedeniyle, bulabildikleri ne kadar alakasız ve tecrübesiz kim varsa bulup buluşturup ekipler kurmaya çalışmışlardı. O süreçte de ben bu yanlış atamayı eleştirmiştim. Aslına bakacak olursanız, Teknik AŞ’nin senelerdir taşımacılık iş kolunda iken bir anda Bay Hamdi’nin cahilce veya kasıtlı olarak, İş kolu değiştirilerek Metal İş e geçirilmesindeki etkisini unutmuş olamazsınız. Düne kadar, uçuş işletmesi ve tekniği ile aynı iş kolunda ve aynı sendikaya üye çalışanlar işte böyle birbirinden koparılarak uzaklaştırılmıştı.

Bu değişiklikle, ucuz iş gücü sağlanmış ve her hangi bir sendikal eylemde, uçuş işletme ile Teknik AŞ’nin birlikte mücadele etme sansı yok edilmişti.  

HABOM A.Ş’yi  (şirket içinde şirket) binlerce genci düşük maaşa çalıştırmak için taşeron gibi kullandılar. O dert ve sorunlarla, bir umut sendikadan medet umanların önüne resmen toplama bir sendika şubesi koydular.

Bu uzun kardeşimizin, kısa sürede Ankara’ya da uzanarak, bir anda lüks araçlarla yüksek maaşlarla ihtişamlı bir genel merkez prensi olduğu iddia ediliyor. Birlikte yol yürüdüğü birçok arkadaşını geride bırakıp, Habom’da yaşanan rezaletlere ve mağduriyetlere aldırış etmeden kafasını Ankara’dan doğru dürüst çıkarmadan konforlu bir 8 yıl geçirdiği söyleniyor. 

Kurulan havacılık şubelerindeki şaibeli seçimler bol sıfırlı rezil toplu sözleşmelerle maalesef işyerine ve üyelerine hiçbir şey vermeyen, işçiye söylenen yalanlar ve yanlış yönlendirmelerle Teknik A.Ş’yi darmadağın eden bu ekip şimdilerde kirli geçmişlerini aklamaya mı çalışıyor?

Yahu kardeşim telegramda lüksünüze itiraz edenleri işten attıran, hangarlarda, protokollerde ahkâm kesip sonra kaçan, verdiği vaatleri inkâr eden sizler değil miydiniz? Avrupa Havacılık Şube seçimlerinde rakiplerinizi arayıp tehditler savurarak seçime girmesini hep birlikte engellemediniz mi ? 

Birlikte geldiniz, her şeyi birlikte yaptınız. Aynı bataklığın aynı çamurlarısınız. Birbirinize attığınız çamurların izi sizin de alnınızın ortasında duruyor… Hele bir aynaya bakın aynaya… Çalışanın ahını, bedduasını ve eleştirilerini üzerinizde görebiliyor musunuz?

Lüks restoran ve otellerde birlikte konakladınız. Utanmadan gece yaptığınız alemlerin fişlerini faturalarını bile sendikaya yasladığınız söyleniyor. Sendikayla zenginleşip sendikayla adam yerine konmuş bu zavallıların peşine takılan mavi ve yeşil gelinciklere, yada megafonlu şubeciklere de  acıyorum.. Siz ne halt yer ve neye yararsınız? Sizin işiniz arkadaşlarınızı temsil etmek, onların dertlerini tarafsızca Merkeze taşımak mı, yoksa gizli ittifaklarla kirli ayak oyunlarına aracılık mı?

Özçelik İş’e siz de karşıysanız, bu sendikanın üst yönetimi için bunca ikiyüzlü savaşınız ve çabanız neden?  

Genel Merkez’e karşıysanız 8 yıldır size yalandan ve kaostan başka bir şey vermemiş adamların saflarında işiniz ne? 

Bu mu sizin özgün ve özgür iradeniz.. Aynısının laciverti olan bu adamlarla nasıl yol yürürsünüz.. Bunca yıldır aynı masanın pasif etkisiz elamanları öncekilerle ne verebilmişler ki bundan sonra ne verebilsinler size..

O yumruğu, iş kolunuzu zorla değiştirenlere, aidatlarınızla lüks içinde yaşayan herkese kaldırıp sesiniz duyurmak yerine… Önünüze mamayı koyana göre mi davranacaksınız? . Yazık vallahi yazık. Eskiden Hava İş zamanında sendikanın da sendikacıların da bir itibarı vardı. Şimdi çoluk çocukla evcilik oyununa döndü. Belden aşağı hakaret ve iddialarla gelecek mi inşa edilir?

Çakma yeşil şube ile gayrı meşru mavi şubecikler..sizin bu kafa ve bu vizyonla üyenizde değer görmeye karşılık bulma ihtimaliniz zerre yok. 

Hele; en son güya çakma bir direnişle 6 ay uzattığınız sözleşmeyi imzalayıp sonra “size anketle soracağız” diye açık açık yalanlarla dolu bir mail atıp kısa süre sonra işvereniniz tarafından sobelendiğinizden beri size kimsenin saygısı kalmış mıdır? 

Size kim inansın öncekilerin 2 sini dost 2 sini düşman ilan ederek mi saklayacaksınız yalanlarınızı. Az biraz onuru olan bu kadar rezil bir hale düştükten sonra o koltuklara, ne Ankara’da ne de İstanbul’da oturmazdı… 

Çiçeği burnunda Yeşil çevreci şube başkanı ve seçimi sandıkta kaybedip baskıyla tehditle masada kazanmış gayrı meşru Mavi başkan ile Uzun adam Genel başkanlarıyla birlikte İlker AYCI’nın huzurunda imzalanmış sözleşmeyi utanmadan mail atıp “henüz imzalamadık” diyecek kadar yüzsüz ve yalancı durumuna düşmelerine rağmen halen sahnede olmalarına inanamıyorum. Aynı gün ben Airlinehaber de sözleşmenin imzalandığını ilk olarak duyurduğumda, malum kişiler hala eylem planı yapmaktaydılar. Genel merkez imzalıyor ama temsilciler bilmiyor. Olacak iş değildi bu. Bu kadar birbirinizden kopuk musunuz?  

Bakın açık açık ve tarafsız biçimde söylüyorum… Hepiniz THY Teknik A.Ş için büyük bir başarısızlık ve hayal kırıklığından öte değilsiniz. Ne bu iş yerini nede oturduğunuz makamları hiçbir zaman hak etmediniz. Kırmızı listeyi tehditle, baskıyla seçime girmesine müsaade etmediniz.  Yeşil delegeyi gizli ittifak ve yalanlarla kurup tepki oylarını çaldınız. Şimdi utanmadan yenilikten değişimden bahsetmeyin.  Hadi, bakalım; Şimdi yiyorsa kurun yeni bir sendika ya da değiştirin işkolunuzu da görelim gerçek sendikacılığı…

Ben, vicdanı olan savcıların kendinizi de ihbar ettiğiniz suç duyurularında tüm foyanızı ortaya çıkaracağından hiç şüphem yok. Genel merkez inşaatından, alınan yeni şubeler hatta ve hatta Bursa’da, İstanbul’da konakladığınız lüks otellerde aldığınız özel hizmetlere kadar, sendikaya fatura ettiğiniz bütün geçmişinizi teker teker sorgulayacağından hiç şüphem yok… 

NOT/ Bu arada Ahmet Bolat Bey THY yönetim kurulu başkanı olduktan sonra Yunus Değirmenci’nin ve Ferhan Öner’in ayrı ayrı Ahmet Bolat beyi ziyaret etmesi bölünmüşlüğü gösterdiğinden yakışıksız bir girişim idi. 

Burada yapılan yanlış; İşverene karsı birlikteyiz mesajları yerine biz ayrıyız mesajının verilmiş olmasıdır. Ahmet Bolat beye, Yunus bey ve kadrosu ile anlaşılamazsa bizle anlaşın mesajı verilmiş olmalı…

YAKISIKSIZ VE ŞİMDİYE KADAR GÖRÜLMEMİŞ BİR DURUM.  

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (16)
 • Yakışmıyor
  14 0

  Bu yaşananları, sendikayı ve oyunlarını kurum dışından birilerine anlatsak inanmazlar. Böyle emek hırsızı bir sendikanın THY gibi Türkiye’nin en değerli kurumunun iştirakinde yetkili olması gerçekten inanılır gibi değil. Umarım tez zamanda gidecekler.

 • Hatbakım
  21 2

  Pas biletlerde bir gelişme yok hâla

 • C/D hangar
  12 0

  Sefa Bey pas bilet sorunu çözülmüş değil. Kontuarlarda onur kırıcı anlar yaşanmaya devam ediyor. Yönetim kurulu başkanını resmen açıkta bıraktılar. Ahmet bey’e benim güvenim kalmamıştır. Değişen hiçbir şey yok.

  • Editor
   12 0

   Haklısın kardeşim. Bu konuda hala mücadelem devam ediyor. Yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat bey 25 Mayısta ki yönetim kurulu toplantısında bu işi çözeceğiz demiş ve ben o sözü yayınlamıştım. Bir yerlerden defans var ama nereden kaynaklandığını bilemiyorum. En son aldığım bilgi de CED biletlerin pas biletlerden sonra geldiğini söylediler. Ancak benim aldığım söz seniority idi. Sefa İnan

 • ..
  8 2

  Sayın Ahmet Bolat şu çelik iş aradan çıkarsa şu kan emicilerden kurtulup hava işe tekrar geçsek tencere tavanın havacılık ile hiç bir alakası olmadığı gibi senelerdir milleti sömürdüler aylık 300 küsür ücret almaktadır sadece benden HARAM ZIKKIM OLSUN o paralar size.

 • Onurair
  3 0

  Sefa bey sivil havacılık sitesinde de onurair havayolu işletmeleri listesinden çıkarılmış, ruhsat iptali, ne olacak şimdi

 • Ben feroo
  4 2

  Ula uzun eşşek hayatın yalan hayatın rezalet. Habomdan bu uzun sırık kimse sendikaya tenezzül etmeyince en öne atlayıp önce Ali Cengiz GÜL ün yaveri sonra Yunus DEĞİRMENCİNİN escrt danışmanlığını yaptığı dönüyor piyasada .İşi gücü bar pavyon olan bu zatın karıyı bu nedenle boşayıp abisi Recoyla sağlam bir zamparalık yaptıkları herkesin dilinde. Adamın tek derdi ona oy verecek bi yeşil bi mavi yönetimdi. 8 yılda tek başarısı bu. Kendine yakın olanlarla baskı hile tehdit Allah Ne verdiyse bastırıp istediği adamları şube başkanı yaptı. Eee şimdi de sahibine havlıyor. Neden mi?Avrupa havacılkta yunusun Hayrosu seçilmeyince çizik yedi. Yunus onu harcamadan o recoyla çakma bi muhalfete oynadı. Yunus geş oğlum adayım sensin dese yine gider ellerini öper bu puştlat

 • Geldiğinizden beri ne gün gördük ne huzur. Yavuzu Ferhanı Yunusu bitmediniz. At hırsızlarına tav olan gerizekalılara acıyorum. Taso şubeye 2. araba derdinde, kokan efendi Ankara’ya kapak atmanın peşinde, ozi yeni fero olma derdinde, halim yımışak yımışak kenardan gölge adam kalma niyetinde, hayro ikna edebilirse Ankarada olmazsa Avrupa şubede bi maaş peşinde..yanii ekmek olmuş 5 lira, mazot 30 tl, kira 6000, bi kilo dometes 15 tl..kimin umurunda..ferhanda yunusda oturduğu koltuğun derdinde, bizim derdimizde olan yok

 • Sefa Bey
  2 1

  Benim anlayamadığım, iki sene hangarda çalışmış birinin sendika yönetimine aday olabilmesi. İki senelik işçilik hayatında ne öğrenilebilir ki? Sendikacılığın S sini bile bilemez ki. Bu kişiye kimse oy vermez ki. Bu iş deneyim ve tecrübe işi. İşçinin beklentisini ancak uzun süre işçilik yapmış kişiler bilebilir. Örneğin siz aday olsanız kimse konuşamaz bile Teknik camia bu tür adaylara oy vermez

 • Düzelme
  5 1

  Ahmet bolat ve milail bey iyi geldi demiştik, durduk yere verilen vaatler gördük bir ara keyfimiz yerine geldi. Şimdi para falan vereceğiz diyorlar da gerçekten şu pass bilet olayı daha önemli. Yani bir sözünde durmayandan başka sözünde durması beklenmez. Yapsa bile dürüstlüğü tartışılır. Binlerce insanı topla sözler ver yapma. Olmaz böyle şey. Kimin engellediğini bilmiyorum yazmışsınız ama bana sorarsanız kendileri yapmıyor. Bayram öncesi yaz öncesi insanları teşvik etmek ve bakımları uzatmamak için yapılan bir kurnazlık. Ben yaz operasyonu üstüme düşeni yaptım ama onlar yapmadı, yaz da bitmedi…

 • TEMMUZ
  3 4

  Seniority ve temmuz da zamlı maaş gibi konuların videolarda birebir yetkili ağızdan çözüleceği söylenmiş olduğu görünmekte.Bakalım söz ucar yazı kalır muhabbetini yaşıcağız mı.Temmuz için izlediğim videoda kurban bayramı için bekleyen arkadaşlar maaş zamları gelecek kurban bayramını rahat gecirirler deniliyor.Burdan algıladığımız ağustos 8 de aldığımız zamlı maaşı temmuz 8 de 1 ay önce verileceği çıkıyor.Bakalım nasıl olucak.

 • Bjk
  0 1

  Aslında zamlı maaşlarımızı temmuzda yatacak olması bizleri sevindirir kurban bayramımız güzel geçer

 • Hani teknik üvey evlattan çıkarılacaktı ao ile ortak hakları olacaktı? ao personelinin kayın validesi dahil pas hakkı var bunla ilgili herhangi bi gelişme var mı? Herhangi bi aksiyon alınmış mı? Kıdeme göre sıralama olacaktı , bir ramazan vakti sahur gecesi Ahmet bey öyle söylemişti kaç ay oldu hiç bir gelişme yok r5 r4 olduğunda sadece isim değişiyor içerik aynı.zeki mürenin bir şarkısı var hani verdiğin sözler hani seniority nerde Ahmet Bey? Birde hala şirketin senin bayramı rahat geçirip geçirmediğini düşündüğünü sanan temmuZda zamlı maaş 10 bin kurban parası bekleyen zavallılar var 🙂 6 ay da %30-%40 zamlı alman gereken maaşı vermedi bu şirket sen bayramı iyi geçirmişsin geçirmemişsin umrundamı gelir gelir 10 bin de gelir ekstra zam da gelir seniority de gelir bekle sen 😀

 • Teknik
  4 2

  Hangarlar ağzına kadar uçak dolu. Hiç olmadığı kadar çok iş hiç olmadığı kadar personel eksikliği var. Bizden sürekli özveri bekleniyor. Teknik çalışanları fazlasıyla özveride bulundu, gerçi maruz kaldığımız bu ikinci sınıf muamelenin sebebi bu gereğinden fazla özveride bulunmamız zaten. Maalesef teknik personelin son yıllarda hiç bir duruşu olmadı. Onuru kırıldı, aşağılandı, üvey evlat görüldü görülüyor. Bu muameleye maruz kalmamanın tek yolu bu diyardan gitmek. Mcc de ve hangarlarda çalışan çok sınırlı sayıda ki donanımlı, kaliteli onaylayıcı personelini kaybetmek üzere şirket. Yurt dışı kapılarını sonunda kadar açmış durumda ve bir sürü tanıdığım arkadaş bu sürecin içinde. Ahmet bey insanlara umut dağıtmıştı ancak o umutlar söndü. Uçak bakımı bilgili tecrübeli personel olmadan yapılamaz. İsterseniz yeni işe aldığınız bin tane adamı bir uçağın başına koyun hiç bir sonuç alamazsınız! Kilit personel süreci yönetir ve bu insanlar hiç olmadığı kadar umutsuz ve mutsuz.

 • Tavasapı
  2 0

  Umarım birgün bu sendikadan kurtuluruz. Ahmet Bolat Bey bizi bunlardan kurtararak en büyük iyiliği ozaman yapacaktır. Teknik olarak umarım hak ettiğimiz sendikaya geçeriz.

 • hükümet değişmeden hiçbir şey değişmez.bu sendikayı çalışanlar seçmedi. zorla hükümet tarafından getirildi.baskı ve tehdit ile. ferhan kim bilmiyorum ama mevcut hükümet durduğu sürece ferhan gider erman gelir. erman gider barmen gelir..2023’e kadar takılın işte.Sıradaki haber:

GES’E KAYNAK OLACAK DHMİ ZARARDA

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.