featured

Reklam filmi dekanı görevinden etti

Gaziantep’in kalealtı bölgesinde Kebabçı Yalçın’ın reklamı Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melda Çarpınoğlu’nun dekanlığın gitmesine sebep olurken, kebapçı Yalçın’ın da ne kadar para verdiği de henüz öğrenilemediği bildirildi.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin eğitim uçuşu için kullanılması gereken uçakla, kebapçı Yalçın’ın tanıtım filmi çekilip sosyal medyada yayınlanması tepki çekti.

Gaziantep’in Kalealtı Semti’nde iş yeri bulunan ve değişik mekanlarda kebap, ciğer şovlar yaparak sosyal medya hesabından yayınlayan kebapçı Yalçın, bu kez de müşterilerine ‘Jet’ hızıyla servis yaptığını anlatmak için değişik bir yol denedi. Ancak, bu yöntemde Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine uçuş eğitimi verilmek üzere satın alınan uçak kullanıldı.

MAKSAT JET HIZI İLE HİZMET ALGISI AMA…

Tanıtım filminde, iş yerinde çalışan kebapçı, iş yeri sahibine Gaziantep şivesi ile, “Ağam artık dron da yetişmiy. Şuna bir el at” diyor. İş yeri sahibi de elinde kebap dürümleriyle zıplıyor ve kendisini Gaziantep Üniversitesinin Gaziantep Hava Limanı’ndaki hangarında buluyor. Çekim, uçağın taksi pistten ana piste çıkışı, kebapçının uçağın içinden paketleri müşterilerine atması ve müşterilerinin de paketleri yakaladıktan sonra teşekkür amaçlı uçağa el sallamasıyla devam ediyor. Sonunda ise, kebapçı herkesi isim ve adresini paylaştığı kebapçı dükkanına davet ediyor.
Kebapçı, bu görüntüleri ”Bizim sert dron Mametdin pabucu dama atıldı. Hizmette sınır yok. Uçak bile var” yorumuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Gaziantep Üniversitesi öğrenci eğitim uçağıyla çekilen kebapçı reklamının sosyal medyada yayınlanması üzerine tepkilerini dile getiren yurttaşlar, “O uçağın havalanması için DHMİ’ye, yakıtına binlerce TL ödeniyor.  Bunun yanı sıra, kendi babalarının uçağını tahsis edermiş gibi üniversitenin eğitim uçağını saçma sapan işlere kullanıyorlar. Bu olayın sorumlusu herkesten hesap sorulmalıdır” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Devletin özel uçağı ile yurt dışına maç izlemeye gidenlere bir şey demedi bu ülke başka bir üniversitede görevine devam eder merak etmeyin..

    Cevapla
  2. 3 sene önce

    Reklâm geliri resmi yollardan ödenip üniversiteye gitmişse sorun olmaz bence.İşin içinde görevi kötüye kullanma varsa bilemem.

    Cevapla