Kayseri Havalimanı’nda Tarihi Gün

Kayseri Havalimanı’nda Tarihi Gün

Erciyes Master Planı kapsamında yapılan yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. Kayseri’ye direkt uçuşla gelen 224 turist, güllerle karşılandı.

Erciyes Master Planıyla yapılan yatırımlar kapsamında yaklaşık 1 ay önce Erciyes’te açılan kayak sezonu yerli turistlerin ardından yabancıların da gözde mekanı oldu.

Rusya’nın başkenti Moskova’dan kalkan Rus uçağı, 224 yolcusu ile direkt olarak Kayseri Havalimanı’na indi. Kayseri’ye inen ilk direkt uluslararası seferin yolcuları, Dış Hatlar Terminali çıkışında kırmızı güllerle karşılandı.

Turist kafilesini karşılamak üzere havalimanına gelen Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, “Şehrimiz açısından tarihi bir gün yaşıyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin şehre yeni vizyon katmak ve ekonomik kapı açmak için başlattığı master planının neticelerini yaşamaya başladık. Kayseri tarihinde ilk defa yabancı kafile, direkt uçuş ile Kayseri’ye inip bir haftasını şehrimizde geçirecek. Şehrimizdeki oteller doluluk sezonlarını devam ettiriyor. Rusya’dan gelen misafirlerimiz Kayseri’nin güzelliklerini görebilecek ve eşsiz mutfağındaki lezzetlerinden tadabilecek” dedi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tekepek

Böyle bir uçuk kötü havalimanı kayseri ize hiçte layık değil