Kastamonu Havalimanına Gümrük İstiyor

Kastamonu Havalimanına Gümrük İstiyor

Türk Hava Yolları Kastamonu İl Müdürü Savaş Karaçam, Kastamonu Havalimanına gümrük istediklerini belirterek, “Gümrük gelmesi durumunda Kastamonu Havalimanı, bölgesinin merkezi konumuna gelecektir” dedi.

Türk Hava Yolları  Kastamonu İl Müdürü Savaş  Karaçam,  Kastamonu’nun bölgesinde öne çıkabilmesi için aynı zamanda  Safranbolu destinasyonunu çok iyi değerlendirmesi gerektiğine işaret ederek, “450 bin iç, yaklaşık olarak da 50-60 bin civarında dış turist olarak  Safranbolu’yu ziyaret ediyor. Bu çok büyük bir fırsattır ve parasal kaynaktır. Bunun değerlendirilebilmesi için  KastamonuHavalimanında Gümrük olması gerekiyor. Eğer  Kastamonu’da Gümrük olursa özellikle  Uzakdoğu’dan gelen turistlerin büyük bir kısmını  Kastamonu’ya çekmek mümkün olur.  Kastamonu’nun eli kuvvetlenmiş olur.  Kastamonu,  Safranbolu’ya sadece 105 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şuanda mevcut durumda,  İstanbul,  Ankara veya  Samsun üzerinden yürütülüyor. Daha sonra otobüslerle tur şirketleri tarafından  Safranbolu’ya,  Amasra’ya,  Bartın’a gezi düzenleniyor. Ama  Kastamonu Havalimanında Gümrük olması durumunda  Kastamonu’ya gelen turistlerin buradan  Safranbolu’ya intikal etmesi çok daha kolay olacaktır. Daha hızlı olacaktır ve daha rahat olacaktır. Böyle bir durumda  Kastamonu Havalimanının büyük rağbet göreceğine inanıyorum. Bu konuda destek bekliyoruz.  Kastamonu bölgesinde Gümrük olan havalimanı ilk olacaktır.  Batı Karadeniz Bölgesinde  Kastamonu, havacılığında merkezi haline gelmiş olur. Gümrük hava sahası haline gelirse  Kastamonu Havalimanı, çok hızlı bir şekilde kapasite kullanımı aktif hale gelir bölgesinde de açık ara önde olur. Ayrıca Gümrük Havalimanı olması durumunda başka sektörleri de tetikler. Havacılık, binlerce sektörün ve hizmetin bir araya gelmesiyle oluşan bir hizmettir. Bu yüzden başka sektörleri de burada tetikler” diye konuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Salih Kamil
2 yıl önce

Bu demeci hiç değişmeden yayınladıysanız bu adamdan mdr olmaz. Daha nasıl cümle kurulacağını bilmiyor. Kendini bu kadar tekrar eden mdr pozisyonunda kimseyi görmedim. Torpil sen nelere kadirsin. Yoksa bu adamdan değil müdür THY ye memur bile olmaz