featured

KAR YAĞDI TÜM KURUMLARIMIZLA SINIFTA KALDIK. “İLKER AYCI DÖNEMİ SONA ERDİ”  SIRA TAŞERON UYGULAMALARDA…

 

Geçtiğimiz hafta yurdun genelini saran yoğun kar yağışından İstanbul da fazlasıyla nasibini aldı. Günler öncesinden meteoroloji uzmanlarının yaptığı uyarılar, yollarda yaşanan rezalete ve hayatın her alanda yine durma noktasına gelmesine engel olamadı. Meteoroloji 5 günlük tahminlerde göstermesine karşın, sanırım kimse böyle yoğun bir kar bekleyişinde değildi. 

Buna benzer bir olay,4 Mart 1987 yılında benimde THY’de çalıştığım döneme rastlar. Ancak Atatürk havalimanında yaşanan o olayda fatura çok daha yüksek olmuş ve THY’nin A310 tip yolcu uçaklarının beş veya altısı iniş sonrası taxi yolu kenarındaki donmuş kar yığınına çarpan nosecowl’ları (motorun önü) hasarlanmıştı. Kısaca büyük maddi hasarlara yol açmıştı. Atatürk havalimanında kar temizliği yapan araçlar, A310 motorlarının açıklığını ve yere yakınlığını hesaba katmadan kar kümesini taxi yolunun kenarına yığmış ve aprona gelmeye çalışan büyük gövdeli A310 uçaklarının sağ motorları bu kar tepeciklerine çarpmasına yol açmıştı. 

Yolcu manzaraları ise İstanbul havalimanındakiler gibiydi…

Yeni İstanbul havalimanında yaşanan olaya döndüğümüzde ise, yollardaki yoğun karla pistteki yaşanan aksaklıklar hava trafiğini de çok olumsuz etkiledi. Hava muhalefeti yüzünden ertelenen uçuşlar ve yaşanan aksaklıklar,  havalimanına girişi ve çıkışı felç eden ulaşım sorunu ve temel ihtiyaçların bile yeterli biçimde giderilemediği uzun bekleyiş, istenmeyen manzaralara ve haklı olarak büyük tepkilere ve isyanlara neden oldu.  Neyse ki, bu badireyi de birkaç yaralanma dışında ucuz atlattık.  

Bu durumda herkesin işbirliği içinde ortak akılla hareket edip, dünyanın en büyük ve yeni havalimanında yaşanan aksaklıklar karşısında şapkasını önüne koyup düşünerek, kendi eksiklerini sorgulaması ve gidermesi gerekirken, bunun yerine bu tarz doğal afetlerden bile siyasi polemik çıkararak, gündeme gelmeye çalışan ve adeta çırpınan zavallılara açıkçası çok acıdım. Hani bir atasözümüz vardır. Koyun can derdinde, kasap et derdinde misali, bilgisizce eleştiriler yaptılar. Tavanı çöken o kargo binası, THY tarafından yaptırılmıştı. THY yeni kargo binası inşaatı devam ederken, ufak tefek kargolar için o geçici inşaatı yaptırmış ve çok büyük bir kargo terminali tamamlandığı için artık yıkma zamanı gelmiş hatta geçmişti bile…  ( yayınlanan resimlere dikkat ederseniz o kargo binası denilen yerdeki kargo raflarının boş olduğunu görebilirsiniz.) Havacılıkla uzaktan yakından bilgisi ve alakası olmayan kişi, bu binanın burada ne işi var diyeceğine tam tersi bu kargo binası yıkılamaz deme gafletine düşmenin yanı sıra birde burası zaten yıkılacaktı diyen bakana laf attı. 

Kısaca buradan o malum kişiye o kargo binasının “GECİCİ” ismi ile anıldığını öğretmek lazım. (Geçici ismi, adı üstünde, “kısa dönem için inşa edilmiş ve aslı kullanıma açıldığında yıkılacak bölüm” için kullanılıyor) Bu arada İGA yönetiminin, havaalanının her bölümünü bilen birisi eşliğinde yeni terminalin ve kargo binasının her tarafını bu tür magazin gazetecilerine de gezdirip bilgilendirmeleri yararlı olacaktır diye düşünüyorum. 

Kısaca;  Bu krizin ve yaşanan aksaklıkların faturasını tek bir kuruma ya da kişi veya kişilere yıkmanın çok büyük haksızlık olacağının kanaatindeyim. 

İBB ve Karayolları Genel Müdürlüklerinin sorumluluklarındaki yollarda yeterli tuzlama ve kar küremenin yapılmaması, trafiğin doğru yönlendirilip önceden önlemlerin alınamaması, havayolu şirketleri ile havalimanı işletmecilerinin mahsur kalan nerdeyse 20.000 bin yolcunun temel ihtiyaçları karşısında yetersiz kalması yadırganacak bir konu değildi. Sonuç olarak bu yaşananlar, yoğun kar yağışı gibi dünyanın olağan bir iklim olayı karşında bile ülke olarak ne kadar çaresiz ve eksik olduğumuzu gösteriyor. 

İstanbul’un merkezine uzak ve şehir merkezleri ile yüksek sıcaklık farkı olan bir yerlere açılan bir havalimanını, üstelik metro gibi raylı ulaşım hizmeti olmadan hizmetlerin yürütülmesi ister istemez bu durumu kaçınılmaz hale getirdi.

Çalışanların özverili gayretiyle saatlerce ara vermeden süren çalışmalar, evlerine dönemeyen, işyerlerinde ağır koşullarda işine devam etmek zorunda kalan personellerin yaşadığı çileyi kimse konuşmuyor bile. Her ay trilyonlarca aidat ödediğiniz sendikalarınızdaki ağalar ve kâhyaları sıcak odalarından sıcak çaylarını yudumlarken sizi twitleyip yellenmekten başka bir şey yapmadılar. Yolda kalan üyesine sıcak bir çay ya da yiyecek uzatabilecek veyahut yanlarında olabilecek vizyonu da, kabiliyeti de yine göremedik onlarda. Trilyonluk araçlara binen bu zatların maalesef bu tarz acil durumlar için üyelerine hizmet sunabilecek hiçbir imkânları yokmuş… 

Ayrıca; İstanbul havalimanının yolcu salonları, 20.000 i aşkın yolcu kapasitesini kaldıracak gibi değil ki… Neymiş efendim, oteller çoğalmalıymış. Tamam, da 450 yataklı bir otel var. Birileri yer kiralayıp, ikinci bir otel yapalım demişte İGA hayır mı demiş.  Havalimanının etrafına oteller yapılmalıymış. Tamam,  da kimsenin elini tutan mı var. Dolu arsalar var orada özel teşebbüs oteller yapabilir. Otelleri illa ki İstanbul havalimanı mı yapmak zorunda?

Kısaca; 

Sendikasıyla, belediyesiyle, hava yolu ve liman işletmesiyle devleti temsil eden bütün ilgili kurumlarıyla görüyoruz ki bu tarz iklim koşullarında sorun yaratmayacak tesis ve imkânlar hala eksik ve yetersiz. Bu nedenle, tek başına şu veya bu suçlu demek çok büyük haksızlık olur. Tabiatın verdiği bu dersten sonra, ilgili birimler mutlaka mevcut imkânlarının yeterliliğini bir kez daha sorgulayacak bir daha ters ayakta yakalanmayacaklardır. 

İLKER AYCI DÖNEMİ SONA ERDİ…

İlker Aycı beyin istifasını duyduğumda hiç şaşırmadım diyebilirim. Çünkü hem Teknik hem de THY sözleşme görüşmeleri henüz bitmemişken, İlker Aycı bey ve tabii ki o zamanki yönetimin bir anda sendikanın alabileceğinden fazla bir rakamı vermesi,1975 yılından itibaren gördüğüm toplu iş sözleşmelerinde yaşanmış bir durum değil… Normal olarak bu süreçte daha grev kararı alındıktan sonra bile altı ay gibi uzun süre sözleşme imzalanamayabiliyor. Kısaca argo tabiri ile “bekle babam bekle” misali…  

THY ve Teknik AŞ gibi binlerce çalışanı olan bir şirketin çalışanlarına ödenecek olan o rakamların günlük faizi bile çok yüksek rakamlar içerirken, henüz, toplu iş sözleşmelerinde süreç bitmeden bir anda yeni maaşları açıklaması beni şaşırtmıştı. 

Ancak şimdi İlker Aycı’nın ne yapmak istediğini tahmin etmeye çalışıyorum. 

Bu erkenciliği, THY’den ayrılacağını düşünüp, Pandemi döneminde yapmak zorunda olduğu kesintileri bir an önce vererek eskiye döndürmenin yanı sıra çalışanlarla helalleşme yoluna gitme arzusu olabilir.  Toplu iş sözleşmelerin de, grev aşamasına henüz gelinmemişken bu jest ’den sanırım çok kişi memnun olmuştur. 

İlker Bey’in Nisan ayındaki genel kurulda yönetimden çekileceğini sizler gibi bende tahmin ediyordum. Ancak bu istifa erken sürpriz oldu. 

Neyse olmuş bitmiş artık fazla deşmeye de gerek yok. Ancak bundan sonra İlker Aycı nerede çalışır veya hangi ülkeye gider bunu birlikte göreceğiz. 

Bildiğiniz üzere THY genel kurullarında bir nevi çalışanların sözcüsü imiş gibi söz alıp, THY’nin tüm yönetim kurulu üyelerinin, konukların ve hissedarların olduğu bir ortamda, çalışanların sorunlarını genel kurullara taşıyıp, isteklerde bulunurum. Bu isteklerimi dikkatle dinleyen İlker Aycı Bey, gerek toplu iş sözleşmesi imza paralarında, gerekse Antalya toplantılarında ki başarı primlerinin Teknik çalışanlarına da verilmesi ile ilgili isteklerime hiç hayır dememiştir. Ancak, THY ve Teknik AŞ çalışanlarının pass bilet uygulamasındaki seniority (kıdem) uygulamasının kaldırılarak kontuarlarda eşit muamele konusu hala çözülmüş değil. 

Şimdilerde ise çözülmesi gereken, iş barışını bozan, çalışanların kendini ikinci sınıf gibi görmesine neden olan THY’deki taşeron uygulamasını gündeme getirmeye çalışacağım.

Değerli Okurlarımız;    

.  İlker Aycı’nın yönetim kurulunda zaten tanınmış ve kendini ispatlamış birçok yönetici var. Bu kişilerden Prof.Dr Ahmet Polat’ın başkan olması gayet mantıklı bir karar. Akademik geçmişindeki bilinirliğinin yanı sıra halen yönetim kurulunda oluşu, THY’nin kaldığı yerden aynen devam edeceğini gösteriyor.   

İlker AYCI gitmeden personelinin gösterdiği fedakârlığı karşılıksız bırakmayarak onları beceriksiz sendikalarının insafına bırakmadan ücretlerinde yaptığı iyileştirme ile çalışanlarının bir nebze olsun yüzünü güldürüp bu ağır ekonomik koşullarda onları bir parça olsun rahatlatmıştı.  Pandemi gibi bütün dünyayı çok olumsuz etkileyen tüm ağır koşullara rağmen birçok havacılık firması iflas ederken çalışanlarının özverisiyle, kargodaki başarıyla şirketin büyümesine büyük katkılar sunmuş birçok eleştiriye rağmen onun döneminde zorlu ve tarihi bir taşınma süreci kazası belasız gerçekleştirilmişti.  Bu açıdan kendisi, başarı ve olumlu katkılarından dolayı, teşekkürü hak ediyor.

THY Yönetim Kurulu başkanlığına atanan, Prof Dr Ahmet Bolat ve diğer yönetim kurulu üyelerini AirlineHaber olarak tebrik ediyor, şirkete ve sektöre hayırlı olmasını diliyoruz. THY’de TUSAŞ da uzunca yıllardır üst düzey yöneticilik yapmış, kurumsal hafıza ve tecrübeye sahip ayrıca akademik bilgi ve birikimi olan birinin göreve gelmiş olması sevindirici. Umarım bu avantajıyla haklı olarak bundan sonraki yükselen beklentileri karşılayıp kurumun başarı çitasını daha da yükseklere taşıyıp, THY’nin şimdiye kadar gözlemlediğim ve başarılı gördüğüm, Cem Kozlu ve İlker Aycı gibi THY’nin en başarılı Yönetim kurulu başkanlarının arasında yer alacağını tahmin ediyorum. Allah yolunu açık etsin…

Bizler her zaman olduğu gibi çalışanlarımızın ve okurlarımızın sorun ve taleplerinin takipçisi olmaya, onların özgür ve bağımsız habercilik anlayışıyla seslerini duyurmaya devam edeceğiz.  Haksızlık ve adaletsiz uygulamaları eleştirmek kadar, başarıları ve doğru işleri teşvik ve takdir etme sorumluluğumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.

ÖNEMLİ NOT/

Biraz önce tarafıma atılan bilgilendirme yazısında 17/01/2022 tarihi itibarıyla pas bilet seniority sıralaması THY personeli ile aynı seviyede yapılacakmış. Bu konuyu THY genel kurulunda ilk dile getiren olarak en az sizler kadar memnun olduğumu bilmenizi isterim.
Ancak yine aldığım yeni bilgiye göre, Uygulamanın, Bay Hamdi zamanında Teknik AŞ’den ayrılan Hat Bakım ünitesinde o dönem çalışıp sonra tekrar Teknik AŞ ye dönenleri kapsadığını belirtiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

37 Yorum

 1. 2 sene önce

  Acımasız adolf hitler üstün ırk için kendi hasta engellilerini istememiş zehirlemiş öldürtmüş

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Thy 3 görme engelliyi işten attığı doğrumu

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Teknik a.ş çalışanlarının bir an önce r4 e geçirilmesi lazım. Ya da 5. Tecrübe yılından sonra böyle olması lazım. Yaz aylarında uçağa binemiyoruz bu engel yüzünden. Sicilim 60 küsürlerde ama hala r5.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  sefa abi bizim maas zammı haberiniz varmi bu haberde thy tasaron denilmiş ama bize meil gelmedi soylermisiniz

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  THY gibi dunyanin gozdesi bu gibi bir firmada hala tasaron olmasi zaten normal degil tasaron olarak kullandigin girmalara verdiginiz paralarin yarisini calisan tasaron personeline verin daha verim alirsiniz emin olun bu sirkete tasaron kelimesi bile yakismiyor teknik as gibi bir kol ac butun tasaronlari orda toplayin bizde insan oldugumuzu anlayalim saygilar

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Kestane kebap partilerinin assolisti ispiyoncu müdürü bekliyoruz bi dahaki İcra komitesi kararında Sayın Bolat Başkanım.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  atılmak üzre şirketteykende atıldıktan sonrada ilker aycı beye çok yazdım ama görmedi ama yardım etmedi bir rüzgar aldı götürdü 3 yıldır işsizim çalıştığım 19 yaşımda başladığım tek şirketten hastalandıktan sonra maaşım düşürüldü 39 yaşımda atıldım darısı mikail akbulut başına 

  Cevapla
 8. Pas bilet cozulmedi. Daha once 2006 oncesi AO dan Teknik AS ye gecenlere ya da birara Hat bakimi AO ya baglayip tekrar Teknik ASye baglanan personele R4 siralamasi verilmis. Yani adaletsizlik daha farkli bir boyut almis. benden sonra ise girip sadece bir sebeple hat bakimda calistigi icin AO ya baglanan sonra geri gelen arkadasim benden onde ucaga binecek. Simdi cozum bu muydu ? Haksizligi haksizlikla mi cozmus oldular…

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  inşallah taşeron meselesini genel kurula taşırsınız ve bir çözüme ulaşır inanın bu bizim için artık ölüm kalım meselesi oldu taşeron kalkarsa o zaman hellaleşmeden bahsedebiliriz insanlığa yakışmayan bu uygulamaya bir son verilmeli kölelik ve ayrımcılık son bulmalı bizim sesimiz olduğunuz için sizede teşekkürederim.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Ced bilet uygulamasında Fo’lara büyük haksızlık yapılıyor.Ced bilet uygulamasında bir kokpit üyesi olarak muamele görmeyip kaptan pilottan farklı bir sıralamaya alınması eşyanın tabiatına aykırı.Eğer bir kokpit üyesiyse ( ki öyle) o zaman diğer kokpit üyesi olan kaptanla aynı sıralamaya tabi olmalıdır.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  İlker mi verdi çalışanın alacağından fazlasıni!!

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Sefa bey, elinize kaleminize sağlık.Bugün eksiklik otel di ama….Yarın Allah korusun geniş gövde bir uçağın yaşayacağı sıkıntı sonucunda hastaneye yetiştirilmek zorunda kalınabilecek yaralı yolcular için imkanların ne olduğunu ne kadar yeterli yada yetersiz olduğunu araştırmanız mümkün mü?En yakın hastane ve yatak sayısı? imkanları? imkansızlıkları?

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  öncelikle taşeron kademesi thy teknik a.ş adı altında kısacası kanatlarının altına alması gerekiyor söylenecek o kadar çok şey var kelimeler yetmez inşallah gün gelir kadro verilebilir veya iyileştirme yapılabilir herkes gibi ortada çok emek var ama hak olarak zayıf hayırlısı

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Sefa bey geçen haftaki yazınız mükemmeldi. Sizin sayenizde çok hak aldık. taşeron konusunu çözerseniz sizin heykelinizi dikilir bunu bilin. Biz taşeronların sorunu hiç yazılmazdı ta ki sizin o mükemmel köşe yazınızı okuyana kadar. Bir kez daha Allah razı olsun hiç bir menfaat beklemeden yardımcı oluyor ve çok dua alıyorsunuz

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Merhaba İlker bey, Pass bilet konusu sadece AO dan tekniğe geçenler için, yani herkesi kapsamıyor. Malesef.

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Sefa bey sizi beğenerek takip ediyor yazılarınızı sürekli okuyorum ortada bir yanlış var evet geçici bina yıkılan ama orası kullanılmaya devam edilecekti bilmenizi isterim büyük facia atlatıldı sorumluları cezasını çekmeli üstü ortulmemeli iki hafta sonra yıkılsa orda olacakları düşünemiyorum sayın bakan çıkıp aynı açıklamayı mı yapacaktı

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   İGA’dan aldığım bilgi ile yazıyorum. İga tarafından THY ufak tefek kargolarını orada bulundursun diye geçici izinle o yapıya müsaade etmişti. Malum İGA Özel şirket statüsünde. İGA kendine çok büyük bir kargo departmanı yaptı. Dolayısıyla bu yeni kargo binasından para kazanacakken geçici müsaade verdiği THY’nin kendi yaptırıp ve sadece kendi kullandığı bu ufak kargo binasına neden müsaade etsin ki… İGA’nın patronları kendi kargo binaları varken neden geçici kullanım olarak verdiği binaya müsaade etsin. Mümkün mü bu. Aslında burada tartışılacak konu bile değil ufak kargo binası GECİCİ olarak verilmişti. Geçici ne demek şimdi onu mu yorumlayalım:) Adı üstünde geçici, yani şimdilik yeni binamız hazır olana kadar kullanım hakkını vermişti. Şimdi ise mükemmel üstü ve çok büyük bir kargo binası yapıldı. GECİCİ olarak alınan müsaade bitti. Artık İGA oradan para kazanmaya çalışacak. THY bildiğiniz üzere özel şirket hüviyetine büründü. Devlet şirketi değil. Diğer havayolları kargolarını yeni binada ve ücretli olarak koyarken THY neden kendi küçücük binasını kullanmaya kalksın ki.. İGA nereden para kazanacak?

   Cevapla
 17. 2 sene önce

  BAY Sefa Olay o değil. Konuyu başka boyuta taşımayın lütfen.Durduk yerde bir şeyin yıkılması başka . Daha sonra yıkılacak olması başka. Atıl vaziyette bile olması kendiliğinden yıkılması için bir hafifletici sebep değildir. İçinde kaçışan personelin orada ne işin var zaten yıkılacaktı demek ne kadar doğru bir düşünce.Saygılarımla.

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Kargo binasının geçici olması, yıkılsa da olur mantığını kabul etmemizi mi gerektiriyor. Pes vallahi. Sefa bey sizde de anormallikler başladı haberiniz ola.

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   BAY Peker; İstanbul havalimanında ki o gecekondu misali hangar THY tarafından yapılmıştı. Çünkü çok büyük boyutta olmayan ve yolcu beraberinde getirilen kargoları, İstanbul havalimanında ki büyük kargo binası yapılana kadar o bölüme kargo koyma müsaade alındıydı. Büyük kargo binası yapıldı şimdi de THY’nin GECİCİ olarak yaptığı küçük hangar yıkılacak. Sanırım anlatabildim:) İstanbul havalimanını THY işletmiyor. İGA neden THY hangarına devamlı müsaade etsin ki…THY o havalimanında sadece müşteri…
   Aman ha haberi doğru dürüst yorumlamadan veya sorup soruşturmadan buralara yorum atma. Umarım takma isimdir PEKER yoksa okurlar tarafından makaraya alınırsınız.

   Cevapla
 19. 2 sene önce

  İlker bey için çalışanlarla helalleşdi yazmışınız bizimle helelleşmedi

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  2006 oncesi girislileri kapsiyor malesef

  Cevapla
 21. 2 sene önce

  Sefa abi bu pass hakkında detayli bilgi verir misin?Zira biz calisanin bundan haberi bile yok:)

  Cevapla
 22. Pilot maaşlarındaki adaletsizliği yazmamış sınız

  Cevapla
 23. 2 sene önce

  Sefa bey.Pas bilette öncelik sırası 17/01/2022 itibariyle düzeltilecek demişsiniz.Tarih geçmiş zaman.Acaba tarihi mi yanlış yazdınız.İkinci olarak bahsettiğiniz düzeltme sadece daha önce AO da çalışanlar için mi.Çünkü bunla ilgili 2006 öncesi çalışanların sıralaması düzelticek diye mail atılmıştı.Yoksa kapsam bütün Teknik aş çalışanlarını mı kapsıyor.

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Teknik AŞ çalışanı olarak ben de İlker beye çok çok teşekkür ederim.Etrafımdaki hiç bir arkadaşım bu zamları alamadı.Maaş olarak da emsallerime göre çok iyiyim.Ne kadar like veya dislike yapacağınız umrumda da değil.

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  Seniority uygulamasının değiştiğiyle alakalı personel e herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. 3-4 ay önce sadece 2006 öncesi girişler için değişmişti.

  Cevapla
 26. 2 sene önce

  Ahmet Bolat’a başarılar diliyorum. Temenni ederim, daha önce yapıldığı gibi ispiyoncularla çalışmaz. Muhasebede müdür olan kişi İlker beyin ispiyoncusuydu. Herhalde şimdi de Ahmet başkana çalışır:))

  Cevapla
 27. 2 sene önce

  Umarim tüm şirketlerde ki taşeron mantığı biter. Biz Kargo da asıl işi yapan personeller TK calisanlarindan daha özverili daha dsiplinli daha katma degerli caliaiyoruz. Ancak en düsügu 3 kati maas aliyor. Bu haksizligi gören, mudahale etmeyen, çaba göstermeyen,kim varsa hakkimi helal etmiyorum unutmayin ahiret cok yakin. Sefa tesekkurler

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  Ben 20 ocakta pass uctum ancak AO teknik ayrımı devam ediyordu.

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Ayni Ilker Ayci mi acaba sizin tanidiginiz ve benim tanidigim diye merak ediyorum. Hatta soyle ki ayni THY mi bahsettigimiz sirket? Hele hele asagida haklarimizi iade etti diyen arkadaslari gorunce… Arkadaslar siz pandemide hic ucus olmadiginda bile yok paraya gece gunduz calismadiniz mi? Teknik calisanlari bugune kadar ki en kotu alim gucune dusmedi mi? Su 2 sene sonunda yapilan iyilestirmeyle herseyi unutup haklarimizi verdi nasil diyebilirsiniz? Tamam sendika kotu o ayri mevzu ama, bu yonetim de oyle iyi anilacak isler yapmadi. Yok oyle gider ayak dagitilan gulucuklerle akilda kalmak. Ben hakkimi helal etmiyorum kimse kusura bakmasin.

  Cevapla
 30. 2 sene önce

  Sefa Abi herşeyden önce çok teşekkür ederiz,yüreğine kalemine sağlık.seniority uygulaması geçte olsa uygulanmaya başlandı.hayırlı olsun.taşerondaki arkadaşlarımız içinde bir çözüm bulunur inş.

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Sefa bey ben de krt tv yi izledim. Ali beyi rezil ettiler. Kim çıkardı ali beyi oraya anlayamadım. Bu ne cahil adam böyle geçici hangarı yıkamazsınız diyordu.

  Cevapla
 32. 2 sene önce

  Sefa Bey, Havalimanı oteli zannettiğiniz kadar basit bir konu değil. Böyle konular AHL’da hiç olmamıştır. Herşeyden önce IST civarında otel (şöyle 400-500 odalı) bir arazi mümkün olmadığı gibi Tayakadın-Arnavutköy tarafları çok da göze hoş görülür yerleşim bölgeleri değil. Buralarını Yeişköy-Yeşilyurt’la pek mukayese edemezsiniz. Ayrıca IGA kendi arazisi içinde bir değil tam üç adet otel yapacaktı (Terminal’in arkasındaki Airport City denilen arazide; şu anda orada var olan caminin karşıt yönünde). Ben Ocak 2020’de bunların ÇED Tanıtım toplantısına da katılmıştım; TOMA ve Akrepler korumasında çoook faydalı ve bilgilendirici bir etkinlik olmuştu. Sonra ne oldu; bugüne kadar??? Kocaman bir hiç! Pandemi bahane de herhalde parasızlık da şahane!

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  pass bilet sorunu çözüldü Sefa bey yazmışsınız sizde zaten. İlk defa siz genel kurulda sorunu dile getirmiştniz. Sizden de yönetimden de Allah razı olsun.

  Cevapla
 34. 2 sene önce

  Ölenle gidenin arkasından konuşulmaz derler. Malum sitenin malum kişileri bu atasözüne uymuyor. Ben hakkımı helal ediyorum. Bu sendikalarla bu sözleşmeler daha en az 6 ay daha uzayabilirdi. Bu beceriksiz çelik işle. Şirketin çalışanına olan borcunu ödedi ve gitti. Ben İlker beyin kendisinin gitmek istediğini duydum. İlk genel kurulda zaten giderdi. Allah herkese nasip estin 7 sene kolay değil THY rekoru kırıldı. Hamdi bey gibi kesenin ağzını açıp THY ve tüm ortaklıklarının reklamlarını dağıtsa idi acaba bu zort haber ne yazardı dersiniz. Bunların dini imanı para.

  Cevapla
 35. 2 sene önce

  İlker başkan sayesinde durumumu düzelttim. Makamına yakışan biriydi ve ben kendi istifa etti diye düşünenlerdenim. Allah yar ve yardımcısı olsun mükemmel bir insandı. Sözünü tuttu ve kaybedilenleri geri vermeden gitmedi.

  Cevapla