featured

Kamu Kurumlarına Dron Kullanıcıları Alınacak! Tüm Detaylar Açıklandı!

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan iş ilanları büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri ilgilendiren yeni iş ilanları gündeme geldi. İŞKUR kamu kurum dışı iş ilanları sayfasında 609 dron kullanıcısı ve cankurtaran alımı yapılacağı duyuruldu. Güncel iş ilanları İŞKUR sayfası üzerinden yakından takip ediliyor.

Kamu kurumları personel alımı yapacakları zaman İŞKUR web sitesi üzerinden de iş ilanları yayınlıyor. Son personel alımı ilanlarına göre kamu kurumlarına 609 dron kullanıcısı ve cankurtaran alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar için 49 cankurtaran şefi, 2 insansız hava aracı kullanıcısı, 558 cankurtaran ve 5 kaptan alımı yapılacağı belirtildi.

Kamu Kurumuna 609 Personel Alımı İlanı

Denizcilik bot kullanım bilgileri ve muhtemel görevlere yönelik deneyimli kişilerin başvurabileceği 609 personel alımı başvuru şartları açıklandı. Buna göre gerekli yasal belgelere ve ehliyetlere sahip olan T.C. vatandaşları bu ilana başvuru yapabilecek. Ayrıca başvuru yapan adaylarda aranan şartlardan bir diğeri de adayın çalışmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması gerekiyor.

Sabıka kaydı bulunan adayların yapacağı iş başvuruları kabul edilmeyecek. Öğrenim durumu itibarıyla en az ilköğretim mezunu adaylar 609 personel alımı ilanına başvuru yapabilecek. İlana başvuru için yaş şartına bakıldığında 18-40 yaş arasındaki adayların başvuruları kabul edilecek.

609 Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Dron kullanıcısı unvanına başvuru yapmak isteyen adayların sivil havacılık genel müdürlüğü veya yetkili kurumlardan ehliyet alması gerekiyor. Gerekli başvuru detayları ve koşullar İBB kamu personeli alımı ilanında yer aldı. Başvurular online olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek. 15 Şubat 2022 tarihinden itibaren başvuruların açık olduğu belirtilirken, adayların son başvuru tarihi 15 Mart 2022 olarak açıklandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir