KAMPANYALI UÇAK BİLETLERİYLE, UCUZA UÇMA YOLLARI

KAMPANYALI UÇAK BİLETLERİYLE, UCUZA UÇMA YOLLARI

Havacılık sektörünün gelişmesine paralel olarak internet dünyasında yaşanan yeni gelişim ve değişimler sayesinde yolcular artık çok daha ucuza bilet bulma imkanına sahip olabiliyor.

Ucuza uçak bileti almak isteyenler için sunulan alternatifler, acentelerin çoğalmasıyla birlikte daha fazla sayıda kendini gösteriyor. İnternet sitelerinden doğru araştırma yaparak seyahatinizi daha ekonomik bir şekilde yapmak için satış uzmanlarının verdikleri tüyoları uygulayabilirsiniz.

En Ucuz uçak bileti bulmanın yolları

Ekonomik seyahat etmenin tadına varmak isteyenler, uçak bileti satışında uzman olan kişilere danışıyorlar. En ucuz uçak bileti bulma konusunda fikirlerini beyan eden biletbayi.com yetkilileri, müşterilerine sundukları avantajlı fiyatlar ve kampanyaların yanı sıra avantaj ve kampanya dönemlerine denk gelmeyen yolcuların ekonomik bilet alabilecekleri yöntemleri şöyle sıralıyor;

  1. Erken Rezervasyon

Uçak bileti satın alırken daha az para ödemek isteyenlerin en çok başvurdukları yöntemlerden biri erken rezervasyon yöntemidir. Erken rezervasyon, mevsimler arasında yapılan veya ay farkı ile gözetilen bir işlemdir. Kış aylarında yaz mevsimi için, ilkbaharda sonbahar dönemi için ayrılan biletler, çok daha ekonomik fiyatlarla elde edilebilir.

  1. Alternatif tarihler ve saatler

İşi acil olmayanlar için alternatif saatler ve tarihlerde seyahat etmek çok daha avantajlı fiyatlarla sonuçlanabiliyor. Kampanya sezonları dışında haftanın; Pazar, Pazartesi ve Cuma günleri yoğun olduğu için yolcuların ucuza uçak bileti bulmaları biraz daha zorlaşabiliyor. Alternatif saatleri ve tarihleri değerlendirerek ekonomik seyahat etmenin tadına varılabilir. Gece uyanma gibi problemi olmayan yolcuların gece uçuşlarına önem vermeleri de yine www.biletbayi.com yetkililerinin önerdikleri yöntemlerden biri.

  1. Havayolu şirketlerinin kampanyaları

Havayolu şirketleri daha fazla yolcu toplamak ve reklam amaçlı bazı kampanyalar düzenlerler. Her ne kadar bu durum şirketlerin lehine olsa da yolcular için de fırsata dönüşüyor. Türk Hava Yolları’nın “geleneksel sevgililer günü kampanyası”, Pegasus Hava Yolları’nın “uç uç günleri”, Sun Express’in “fırsat tarihleri” gibi kampanyalardan yararlanarak ucuza seyahat etmenin avantajları elde edilebilir. Şirketlerin düzenledikleri kampanyaları takip etmek için sosyal medya hesaplarını takip edebilir, Biletbayi.com web sitesinin “Kampanyalar” bölümünden bilgi edinilebilir.

  1. Online acente kampanyaları

Uçak bileti satış siteleri daha fazla müşteriye ulaşmak için zaman zaman bazı kampanyalar düzenlerler. Bu kampanyalar bazen havayolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu kampanyalarla paralel şekilde sunulurken bazen de sitelerin kendi inisiyatiflerini kullanmalarıyla da gerçekleştirilebiliyor. Türkiye’nin karşılaştırmalı online bilet sitesi biletbayi.com da aynı şekilde müşterilerine cazip avantajlar sunmaktadır. Bu kampanyalardan yararlanarak en uygun uçak bileti avantajlarını yakalanabilir.

  1. Son dakika biletleri

Seyahatin daha uygun maliyetlere tekabül etmesi için sunulan bir yöntem daha son dakika biletleri. Uçak bileti satın alırken esnek bir uçuş gerektirmiyorsa son dakika biletlerini inceleyebilirsiniz. Gerek bilet satış sitelerinden gerekse de havalimanlarından bunu takip etmek mümkündür. Havayolu şirketlerinde uçakların kalkış saatine az bir süre kaldığında uçaktaki boşlukları doldurmak için bilet fiyatlarını geri çekerler. Online uygulamalar veya biletbayi.com web sitesinden güncel fiyatları takip etmenin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Avrupa Birliği, Arap Ülkeleri gibi yerlerden Antalya uçak bileti avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Tek yönlü uçuşlarda Antalya’ya gelen uçaklar, boş dönmemek adına fiyatları indiriyorlar.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Gökhan Saymaz

Merhabalar ,Bunun kısa bir örneğini vereyim Havayolu firmalarına göre değişmektedir , Pegasus uçak bileti almaya kalktığınızda ödeme sayfanızda SMS ücretlidir uyarısı veriyor ve 2 tl istiyor biletbayi.com ücretsizdir diyor 2 tl almıyor veya thy burdan ne çıkartırsanız çıkartın , pegasus’u insanlar ucuz biliyor oysa değil koyduğu exrtra ücretler ile ve aldığı yemek parası ise diğer firmalar ile aynı baktığınız zaman indir bindir misali ilerliyor.

bilet alırken dönen dümenler

Soracağım soruları bu konuları bilen biri varsa cevaplasın lütfen. İnternetten bilet alıyoruz,hizmet,check in,havaalanı kullanım,yakıt harcı vs bedeli adı altında dünya para haksız şekilde bizden alınıyor. Ayrıca biletlerde hizmet bedeli vs adı altında kesilen paralar yurtdışından,yurtiçine farklılıklar gösteriyor niye? Dış ile iç hat arasında ne gibi hizmet farkı var ki bedeli de farklı oluyor? Tek fark pasaporttan geçmek acaba pasaporttaki görevlilerin maaşları da bu kesilen paralarla mı karşılanıyor? Ucuz bilet alınca hizmet bedeli düşük pahalı bilet alınca yüksek, iyi de ucuz bilet alınca millet check in hizmetini de ödediği vergiye göre mi alıyor ? Yani ucuz bilet alınca kalitesiz,pahalı bilet alınca… Devamını oku »

kenan turhan

bakıldığı zaman evet biletbayi şuan ucuz fiyat vermekte diğer firmalara göre bilgilendirmeniz için tşkler.