Kalkışa hazırlanan uçağın sol arka tekeri piste saplandı

Kalkışa hazırlanan uçağın sol arka tekeri piste saplandı

Sao Paulo’nun güneyindeki Congonhas Havalimanı’nda taksi yolunda meydana gelen bir çukur, Vitoria’ya giden Gol uçağının arka tekerleklerinden biri piste saplandı.

Kontrol kulesiyle iletişim halinde olan uçağın pilotu lastiğin bir çukura sıkıştığı ve güç kaybediyoruz ve hiçbir yere gitmiyor uyarısında bulundu.

Havayolu şirketi sorunun meydana geldiğini doğruladı. “GOL, bu Cuma öğleden sonra (08/12) Congonhas’tan (CGH) Vitoria’ya (VIX) uçacak olan G3 1490 sefer sayılı uçağın kalkış pistine doğru hareketi sırasında, Sao Paulo havalimanındaki taksi yolunun asfaltında uçuşu gerçekleştirmeyi imkansız kılan bir çökme meydana geldiğini bildirir.”

Uçağın taksi yolunda hareketsiz kalması nedeniyle yolcular uçaktan inmek zorunda kaldı.

Gol yaptığı açıklamada, “Tüm müşteriler güvenli bir şekilde uçaktan indirildiğini ve uçağın kurtarılması için çalışmaların yapıldığını bildirdi.

Congonhas havalimanı yetkilisi Aena yaptığı açıklamada, taksi yollarından birinin kaldırımının bozulduğunu ve Gol uçağının hareketini engellediğini ve uçaktaki yolcuları indirmeleri için havalimanı personelinin olay yerine çağrıldığını açıkladı.

Ana piste erişim ve çıkış için başka bir taksi yolu kullanıldığından operasyonlar etkilenmeden devam etmektedir.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ GA8E2DJWMAA54zF Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ GA8E2DQXcAAKqCJ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir