Kalkış Sırasında Motor Kapakları Açıldı

Kalkış Sırasında Motor Kapakları Açıldı

Kalkışta Motor Kapakları Açıldı

Phoenix’den San Francisco’ya giden AA-403 sefer sayılı American Airlines Airbus A320-200 Phoenix 7L pistinden kalkışından bir süre sonra sağ motor (V2527) kapakları açılarak uçaktan ayrıldı. Uçak pistte kalkışa devam ederek 20.0000 feet’e tırmandı.

Uçuş ekibi kaporta arızasını rapor etti. Her şeye rağmen motor endikasyonları normaldi. Uçak geri dönerek 08 pistine normal bir iniş yaptı. Seferden çekilerek bakıma alındı.

Yolculara başka bir uçak tahsis edildi ve 2.5 saatlik bir gecikme yaşandı.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Fan kaportasi

Motor fan kaportalari kapatılırken normalde kaporta lar kapatilirken sıralandirma yaparak kapatılması gerekiyor Sayet sıralandirma halinde yapılmazsa kilitlerin atıp kaportanin açılmasına sebebiyet verebilir sanırım bu açılmadan bundan kaynaklanmis ola bilir ayrıca bu kilitlerin belirli bir zama sonrası muhendizlik tarafında is emri çıkartılması gerekir çünkü kilit lerin boyunun uzunluğu kis algı ayrıca nekadar güç uygulanarak kapatılacagi amm prosedürü nde belirtilmiştir air bus uçakların da Sayet motor v 2500 model motorlarda fan kaporta si acilma kazası daha sık arslanmaktadir on ce emliyet