Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan sıkıntılar vatandaşları isyan noktasına getirdi

Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan sıkıntılar vatandaşları isyan noktasına getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan sorunlara Meclis gündemine taşıdı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi raporlarında en tehlikeli havaalanlarından birisi olarak nitelenen Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan sıkıntılar vatandaşları isyan noktasına getirdi.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda yaşanan teknik problemler nedeniyle uçakların piste sağlıklı iniş imkanı bulamaması, çevre havalimanlarına yönlendirilmesi yöre halkını ve sıklıkla kente iş seyahatlerine gelen vatandaşları çileden çıkarttı.

CHP’li Öztunç, sorunların sebebinin paylaşılarak kamuoyunun aydınlatılması  için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. CHP’li Öztunç yanıtlaması istemiyle Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a yazılı olarak şu soruları sordu:

  1. Kahramanmaraş Havaalanında uçakların inişlerinde sıklıkla sorunlar yaşanmasının sebepleri nedir?
  2.  Kahramanmaraş’a son üç yılda yapılan uçuşlarda GPS hatası gibi çeşitli nedenlerle iniş yapılamayan uçuşsayısı nedir?
  3. Kahramanmaraş Havalimanı`nda hava trafiğinin kontrolü; uluslararası havacılık kurallarına göre Türkiye Hava Sahası’ndaki uçuş emniyeti ve akışının temini hususunda kullanılan sistemler nelerdir? Bu sistemlerin kullanım ömürleri ne kadardır?  Bu sistemler en son ne zaman yenilenmiştir?
Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sonradan (uçak) görme

Milletim pervaneli uçağa binmez. Her şehir, benim de hava alanım olsun der. İsletme maliyetlerini hiç düşünmez. Sonra ucaklar pahalı, geçinemiyoruz falan der. A B kotegorisi ucaklara müsait olan yere C kategorisi ucakla gidersen hem pahalıya gidersin bazen de boyle başka yerlere gidersin.