Kabinde biber gazı sıkıldı, uçak acil iniş yaptı!

Kabinde biber gazı sıkıldı, uçak acil iniş yaptı!

Amerikan Airlines’a ait bir uçak bir yolcunun kabine biber gazı sıkmasının ardından uçak acil iniş yaptı. Yolcular nefes almakta zorlanırken gözleri de yandı.

Pazar gecesi 1680 sefer sayılı uçak Miami’den New York’a seyahat ederken Florida’nın Jacksonville kentine inmek zorunda kaldı. Uçakta yolcu olduğunu iddia eden bir Reddit kullanıcısına göre olay uçuşun yaklaşık 30. dakikasında meydana geldi.  Kimse ne olduğunu anlamadı ve bir [uçuş görevlisi] mikrofona geçip havada ne olduğunu bilen varsa konuşması gerektiğini anons etti.

İTİRAF ETTİ: BU BİR KAZA

10 dakika sonra pilot JAX’a yönelmek için sola döndü. Yolcular olayın ne kadar çabuk büyüdüğünü görünce, suçlu suçunu itiraf etti ve bunun bir kaza olduğunu öne sürdü. Uçak Jacksonville’e indikten sonra, polisler suçluyu ve ailesini oradan uzaklaştırdı. Uçak temizlendikten sonra New York yolculuğuna devam etti ve birkaç saat gecikmeyle vardı. The Independent ‘ta yer alan habere göre bununla birlikte, bir başka Reddit kullanıcısı bu gönderiye verdiği yanıtta uçakta ve spreye yakın olduğunu belirterek bunun “kasıtlı” olarak yapıldığına inandığını ifade etti: Nefes alamamak, cildinizin, gözlerinizin yanması, herkesin panik halinde etrafta dolaşması ve küçük bir alanda sıkışıp kalmak son derece korkutucuydu. ABC News’e açıklama yapan havayolu şirketi, program dışı duraklamanın “bir müşterinin karıştığı rahatsız edici bir olaydan”kaynaklandığını doğruladı.

BAZI HAVA YOLLARI BİBER GAZINA İZİN VERİYOR 

Biber gazının uçağın kabinine nasıl girdiği bilinmiyor. ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi’ne göre, biber gazı spreyinin kabin bagajlarında taşınmasına izin verilmiyor.  Bazı havayolları, kazara boşalmasını önleyecek bir güvenlik mekanizmasına sahip olduğu sürece 118 ml’lik bir göz yaşartıcı gaz veya biber gazı kabına izin veriyor. Federal Havacılık İdaresi olayı araştırıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir