Kabin Memuru Bette Nash 82. Yaşını Kutladı, Hala Uçuyor.

Kabin Memuru Bette Nash 82. Yaşını Kutladı, Hala Uçuyor.

Göreve başladığında uçak biletleri 12 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor, ABD Başkanlık koltuğunda ise Eisenhower oturuyordu.

Beth Nash (Soldan üçüncü)

1957’den bu yana Amerikan Hava Yolları için uçan Bette Nash meslekte geçen 60 yılı ve 82’nci yaş gününü geçtiğimiz günlerde kutladı.

1961’den beri Amerikan Hava Yolları’nın Washington DC Boston shuttle seferinde görev alan Nash bu sayede her akşam Manassas, Virginia’da bulunan evine giderek özel bakıma ihtiyaç duyan oğluyla ilgilenebiliyor.

82 yaşında ve hala görev başında olan Nash işini sevip sevmediği sorulduğunda işini sevdiğini ve emekli olmayı düşünmediğini söylüyor. Amerikan Federal Havacılık Dairesi’nin sağlık ve acil müdahale testlerinden geçebilecek kadar iyi durumda olan Nash hala acil yardıma ihtiyaç duyan bir yolcuyu sürükleyebilecek veya kalp masajı yapabilecek kadar güçlü.

Amerikan Hava Yolları Başkan Yardımcısı Jill Surdek’ın katıldığı bir tören ile meslekteki 60’ıncı yılını kutlayan Nash’e pırlanta küpeler hediye edildi. Törende Amerikan Hava Yolları Genel Müdürü Doug Parker’ın Bette Nash adına, Nash’in düzenli yardımda bulunduğu bir kilise gıda sandığına 10 bin dolar bağışladığı açıklandı.

Yıllardır onunla aynı hatta uçan yolcular ve devamlı beraber olduğu uçuş ekipleri tarafından inanılmaz bir karakter olarak anlatılan Nash, yolcuların memnuniyeti için sarf ettiği çaba nedeniyle her uçuş sonrası unutulmaz bir etki bıraktığı çevresi tarafından ifade ediliyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments