KABİN MEMURLUĞUNUN GÜZEL TARAFLARI

KABİN MEMURLUĞUNUN GÜZEL TARAFLARI

Bu işi özümsemiş biri için en güzel tarafı; kendini keşfetmektir. İşini seven, başka bir gözle bakabilmeyi öğrenebilen için hazinelerle doludur. Birleşmiş Milletler gibi her memleketten, her kültürden sayısız insanla karşılaşır çok şey öğrenirsiniz. Bazen çok paranızda olsa bir havacının gördüğü şehre bilet alıp gitmeyi aklınıza bile getirmezsiniz. Alışılmışın dışına çıkartır sizi. Karşılaşılan her kültürde öğrendiklerinizi önce garipser, sonra benimser ve çok çabuk alışırsınız. Selamlaşmak bizim kültürde arada tanışıklık olmasını tercih sebebi yaparken, başka kültürde gözlerinizin kesişmesi yeterlidir. Zamanla yarışmayı değil dost olmayı öğrenirsiniz. Ne kadar pratik olduğunuza inanamazsınız. Aynı anda birçok işi kısa sürede yapabilirsiniz.

Tehlikelere karşı hazırlıklı olduğunuz için her yerde risk oranı yaparsınız.  Tedbirli  ve kontrollü olmak sizin için bir içgüdü olur. İnsan sarrafı, iyi bir iletişimci, öz güvenli olursunuz. Aldığınız  eğitim ve kazandığınız tecrübelerle daha cesur ve güçlü olursunuz. Yüzlerce rahatsızlanan yolcuyla karşılaşır, deneyimli ve soğukkanlı bir ilk yardımcıya dönüşürsünüz. Bilmediğiniz dillerde cümleler öğrenir, bildiğiniz dili geliştirirsiniz. Dünyadaki birçok kişinin albümünde fotoğraflarınız vardır unutulmazsınız.

Öyle insanlarla karşılaşırsınız ki o insanın verdiği ilhamı, bilgiyi, şükranı  ‘ Ferrari’sini satıp bilge olmaya giden insan olsanız’ ulaşamazsınız. Ve öyle ekip arkadaşlarınız olur, ilk ve son görüşünüz olduğunu bilseniz de o uçuşta sırdaşınız dan öte olur. Yeni çıkan kitapları yolcuda ilk siz görür, merak eder alırsınız. Dünya modasını bilirsiniz. Parfüm ve çikolatada uzman olursunuz. Üniformaya sığmak için kendinize iyi bakarsınız, havacılar bakımlıdır ve geç yaşlanır. Her ortamda konuşacak yüzlerce eğlenceli sohbet konunuz olur.

Sıkıcı olmazsınız. Herkesin korktuklarından siz keyif alır, şiddetli türbülansta bile eğlenebilirsiniz. Yemem dediğinizi yer, yatmam dediğiniz yerde yatar, hayatta kalmam dediğiniz otellerde konaklar, olanı kabullenir şikayetçi kişiliğinizi terbiye edersiniz. Sizi çileden çıkartan kişilere karşı sabırlı olmayı öğrenirsiniz ki, bu bazen o kişinin şeker hastası olup, şekerli bir içecek ikramınız la ne kadar tatlı adammış demenize bile sebep olabilir. Ön yargıları azaltır. Yazılacak çok şey yanında güneşin doğuşunu, dağların görkemini kuşları kıskandıracak manzaradan seyreder, bitmeyen maceraya yolculuk yaparsınız

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
MURAT

ne kadar duru düşünceler teşekkür ederim

ARZU AYDIN

Çok teşekkür ederim.

Ahmet

Elinize sağlık, güzel anlatmışsınız.

ARZU AYDIN

Çok teşekkür ederim.