Kabin memurlarının yarısı tacize uğruyor

Kabin memurlarının yarısı tacize uğruyor

Almanya’da kabin memurlarının yarısı tacize uğradığı iddia edildi.

Alman Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO), Alman havayollarında çalışan kabin personelinin yüzde 50’sinin iş yerinde cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Alman Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO) yayınladığı  raporda kabin personelinin yüzde 50’sinin iş yerinde cinsel tacize uğradığını iddia etti. 30 bin çalışanın kayıtlı olduğu Bağımsız Kabin Personeli Örgütü (UFO)’nun raporunda iş yerinde tacize uğrayan personelin taciz olaylarının yüzde 45’inin uçakta amirleri tarafından, yüzde 25’inin ise yolcular tarafından gerçekleştiğini belirledi.

UFO Politika sorumlusu Sylvia Gassner, tacize uğrayanların şikayetlerini soruşturan kişilerin de tacizcilerden olduğunu, yapılan şikayetlerin yüzde 50’lik bir bölümü herhangi bir sonuca varılmadan dosyanın kapandığını, bunun için de mağdurların korunması için olayları araştıranların da yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Gassner, tüm hava yolu şirketlerinin taciz olaylarının önlenebilmesi için çalışma başlatılmasının elzem olduğunu bildirdi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör