featured

Kabil Havalimanı’nda kaos…

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’i ele geçirmesinin ardından binlerce Afgan ülkeyi terk etme umuduyla Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na koştu. Havalimanında yaşanan kaos kameralara yansıdı.

Afgan Asvaka Haber Ajansı tarafından yayınlanan videoda, yüzlerce kişinin Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’ne ait tahliye uçağının etrafında koştuğu görüldü. Uçağın kanatlarına tutunan üç kişinin, uçağın havalanmasının ardından düşerek hayatını kaybettiği bildirildi.

Taliban’ın Kabil’i alması ve pazar günü Cumhurbaşkanı Eşref Gani’nin ülkeyi terk etmesi üzerine Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye de dahil birçok ülke, kendi vatandaşlarını ve birliklerini tahliye etmeye başladı.

Ülkeler tahliye uçuşlarını yaparken Taliban kontrolündeki Afganistan’ı terk etmeye çalışan binlerce kişi Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na akın etti.

Asvaka Haber Ajansı, “Yerel halk Kabil Havalimanı’ndan hareket eden uçağın kanadına tutunduktan sonra düşen 3 kişinin cesedini buldu” ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yetkilileri de uçağın kanadından düşen kişilerin olduğunu doğruladı. ABD’li yetkililere göre, uçaktan düşenlerle birlikte 7 kişi havalimanında hayatını kaybetti.

Tahliye uçuşları devam ederken havalimanının ikinci bir emre kadar sivillere kapatılacağı bildirilmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Seriatla yaşayan insanlar başka bir şeriat gelince batı medeniyetine kaçmaya çalışıyorlar. Bizde de günü gelince tüm şeriat sevdalılarının kaçacağı gibi . Ne acı , yazık.

    Cevapla