Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu Kadın-Erkek Pilot Alımı Yapıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı Lise Mezunu Kadın-Erkek Pilot Alımı Yapıyor!

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli pilot alımı yapıyor. En az lise mezunu olan adaylar Jandarma pilot alım başvurusu yapabilecek. Adayların hangi şartları taşıması gerekli? Başvuru tarihleri ve detayları haberimizden bulabilirsiniz..

Komutanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacak. Kadın – erkek 2 kişilik pilot alım başvurularında en az lise mezunuolmak yeterli. Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre pilot kadrosunda alımlar yapılacak. Bilindiği gibi gerek sivil hava yolu taşımacılığında gerek diğer pilot alımları adaylar tarafından yoğun ilgi ile karşılanmakta. Kariyer hedefinde pilot olmak isteyenlerin heyecanla beklediği ilanlardan bir tanesi de Jandarma Genel Komutanlığının yeni yayımladığı ilan ile gerçekleşti. Buna göre başvuru şartları da belli oldu. İşte detaylar..

PİLOT ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Jandarma pilot temini kapsamında ilk defa memurluğa atanacak olan adaylar Jandarma Genel Komutanlığının personel temini yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Ayrıca kazanan adaylar 657 sayılı DMK’nın 4-B maddesine tabi olacakalr. Başvru şartlarında Geçerli ATPL (A) lisansına sahip olmak, Uçuş şartında; toplam uçak uçuş saati 1500 saat ve üzerinde olmak, çok motorlu uçuklarda 500 saat ve üzerinde uçuş saati olmak gerekiyor. Tablo 2’de belirtilen sağlık şartlarına sahip adaylar başvuruda bulunabilecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.