İZMİR-BAE DİREKT UÇUŞLARI İÇİN TARİH KESİNLEŞTİ

İZMİR-BAE DİREKT UÇUŞLARI İÇİN TARİH KESİNLEŞTİ

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) İzmir tanıtıldı.

Fuarda bulunan Air Arabia Türkiye yetkilisi Nuket Angın, İzmir’in Türkiye’de 5’inci uçuş noktaları olacağını dile getirdi ve şunları kaydetti:

“Türkiye; kültürü, tarihi, doğası ve sosyal dokusu ile her dönem çok fazla ilgi çeken bir ülke olmuştur. İzmir’e yapılan bu yeni uçuş ile BAE ve tüm körfez ülkelerinde yaşayanlar tatillerinde ziyaret edebilecekleri heyecan verici bir yeri daha tanıyacaklar.”

İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Nazlı Kayı da, “Air Arabia ile 3 yıldır devam eden süreç nihayet sonuçlandı. Haziran ayında başlayacak uçuşlara kadar Birleşik Arap Emirliklerinde bir çalıştay ve İzmir’de BAE’den gelen turizm profesyonelleri ve gazetecileri ağırlayacağımız bir organizasyon yaparak İzmir’in tanıtımına katkı sağlayacağız. Bu uçuşların başlaması İzmir’e ticari anlamda da büyük getiri sağlayacak. Dubai ve Sharjah üzerinden BAE ve komşu ülkelerden İzmir’e ulaşım olanağı artacak.” ifadelerinin kullandı.

Angın, 27 Haziran 2018 tarihinden itibaren Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İzmir’i birbirine bağlayan ilk havayolu şirketi olarak uçuşlarına başlayacaklarını bildirdi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.