İtirafcı pilot TSK içindeki 3 bin FETÖ’cüyü deşifre etti!

İtirafcı pilot TSK içindeki 3 bin FETÖ’cüyü deşifre etti!

“Burak” kod adlı pilot, FETÖ’nün TSK içindeki mahrem yapılanmasını deşifre etti. Onun itirafıyla başlayan soruşturma çorap söküğü gibi devam etti. Diğer şüphelilerin de itiraflarıyla TSK içindeki 3 bin FETÖ üyesi deşifre edildi.

Bu 3 bin kişi arasında bulunan bin 30 örgüt üyesi gözaltına alınırken, 2 bine yakın kişinin gözaltına alınması için operasyonlar sürüyor. Son olarak Konya merkezli 34 ilde düzenlenen operasyonda haklarında gözaltı kararı olan 70 şüpheliden 30’u gözaltına alındı, 40 kişi aranıyor. İlkokul 5’inci sınıfta Ankara’daki FETÖ dershanesine başladıktan sonra örgütün esir aldığı “Burak” orduya sızdırıldı.

Askeri lise ve harp okulu yıllarında örgütün mahrem abisi tarafından yönlendirilen subay, Cougar helikopter pilotu oldu. 15 Temmuz akşamı üs gazinosunda oturan pilot, darbe girişiminin olduğunu medya aracılığıyla duyduğunda Konya Valisi Yakup Canbolat’a ulaştı.

Kalkışmanın bastırılmasının ardından KOM Şube Müdürlüğü’nde ifade veren pilot, 3 subayı, 3 subay da 12 örgüt üyesi askeri deşifre etti. Soruşturma Türkiye geneline yayılarak TSK’daki ByLock kullanmayan, Bank Asya hesabı olmayan ve örgüt dershanesinde kaydı bulunmayan kripto askerlerin deşifre olmasını sağladı. 40 kişinin arandığı Konya’daki son operasyonda yakalanan zanlılardan birçoğunun muvazzaf asker olduğu belirtildi.(takvim)

.


Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
palavra !!!

Ülkeyi yöneten iktidar partisinde bir tane fetocu yok,thy’de fetocular temizlendi,asker,yargı,emniyet’de bitirildiler diyorlar inanalım mı ? Yıllarca muhalefet fetocuları ve akplilerle ilişkilerini,gerçek yüzlerini deşifre ettiler iktidar bıyık altından güldü sonra ne oldu? Mevlam ve milletim affetsin ! Olur ! 17-25 aralık milattır o tarihten sonra hala bunlarla bağı olanlardan hesap soracağız diyen zihniyet bunları nasıl temizler? O tarihe kadar her haltı yiyenler,binlerce insanın haklarını yiyenlerden neden,nasıl hesap sorulamaz? Bu korkunun sebebi nedir? hala yüzlerce fetocunun çoğu yurtdışı müdürü,kargo,saw,tgs,yer işletme,pazarlama satış başta heryerde cirit atıyorlar,hepsinin cvsi,referansları belli atılacaklarına bilakis tayin olup,makamlarını koruyorlar,kripto maskeleriyle ortada dolaşıyorlar ! İyi ki bunlarla mücadele ediliyor ya… Devamını oku »