İstanbul Yeni Havalimanına Havadan Bakış , Taksi süresi ve Rüzgar Gülleri

İstanbul Yeni Havalimanına Havadan Bakış , Taksi süresi ve Rüzgar Gülleri

İstanbul Yeni Havalimanına taşınmaya günler kala, kısıtlı olan seferlerden 30 Mart Tk2125 Ankara Esenboğa – İstanbul Yeni Havalimanı seferine ve 28 Mart Tk2030 İstanbul Yeni havalimanı – İzmir seferlerine katılıyoruz.

Öncelikle 28 Martta gerçekleştirdiğimiz TK2030 seferi hakkında ki izlenimlerimizi paylaşmak istiyoruz . Ne yazık ki operasyon olarak çok zayıf . Sınırlı sayıda ki seferlerde bir saate yakın rötarlar gerçekleşebiliyor. Bir nebze de anlaşılacak olan bu durum yolculara süre konusunda gerek görsel ve gerekse sözel bir cevap verilmemesinden dolayı katlanılması güç bir hal alıyor. Taksi süremiz bir hayli uzun.Tabii ki bu süre hangi pist ve hangi yöne gittiğinizle alakalı da olabilir.

30 Mart tarihinde gerçekleştirdiğimiz Tk2125 Ankara Esenboğa – İstanbul Yeni Havalimanı uçuşunda ise sizler için yeni havalimanına iniş anlarını görüntüledik. Taksi süresini tespit edebilir, havalimanı etrafındaki inşaatları ve rüzgar güllerini görebilirsiniz. Ayrıca Türk Hava Yollarının yerde bekletilen Boeing 737 Max ve Boeing 737 Max 8 i de yine taksi sırasında görmeniz mümkün. İnişten sonra gözlerden kaçmayan bir husus ise körüğün çalışmaması. Ayrıca milli bayrak taşıyıcımız olan Türk Hava Yollarının, biletlerde İstanbul içi transfer yapmaları da yolcu memnuniyetini arttıracaktır.

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
PBB

”İnişten sonra gözlerden kaçmayan bir husus ise körüğün çalışmaması.”Bunu yazan kaptana ithaf olunur.Kaptan kardeşim ATATÜRK Havalimanında ekstrem durumlar dışında(park sahası kaynaklı)durumlarda Dış hat köprülerine iç hat uçağı gelince yada İçhatlar köprülerine Dış hat uçağı geldiğinde köprüler yanaştırılıyormuydu.Bi düşün bakalım.İstanbul yeni havalimanında siz D6 Köprüye (ki o Dış Hat köprüsüdür.)gelmişsiniz ve İç hat tan gelmişsiniz TK 2125 sefer sayısı ile ve köprü yanaştırılmayıp yolcular Cobuslerle Bus gate e alınmış.Bu prosedür tamamen olması gereken şekilde.Yani kaptanım İstanbul yeni havalimanında Dış hat köprüsüne iç hat uçağı geliyosa KÖPRÜ değil merdiven yanaşır.Aynı durum İçhat KÖPRÜSÜ ne Dış hat uçağı geldiğindede köprü yanaştırılmaz Mobil merdiven… Devamını oku »

Pbb

Uçağınız iç hat seferden gelip dış hat seferine gittiği için gidiş kapısına göre dış hat köprüye park etmişsiniz. Doğal olarak köprü yanaşmaz merdivenle inip otobusle bus gate’e gidersiniz. İlk defa mı uçuyor şunu?

Peki

8 inden itibaren kontrol edersin.

Taksi

13 Dakika 30 sn taksi süresi çok uzun sayılmaz fakat yoğun trafik olduğunda bu süre epey uzayabilir. Bekleyip görmek lazım.

Zor

Bu süre 35 dakikalara çıkıyor şu anda bile. 1 saate çıktığında Ankara’ya İzmir’e uçakla gitmenin ne anlamı kalır ? 2 saat alana git, 1 saat önce sen bekle , havalimanında dakikalarca yürü, 30 dakika taksi , 1,5 saat uçuş , yarım saat bavul bekle…. ne anladım bu işten ? Bilet fiyatları faiş, ulaşıma bi dünya para, gişesi, mazotu, otoparkı … olmaz bu iş .

Mhmmd

Eğer Osmangazi köprüsüne hızlı tren hattı konulsaydı tatil yörelerine yapılan yoğun hava seferleri azalırdı. Gerçi aynı durum İzmir otoyolu bittiğinde de söz konusu olabilir.