featured

İSTANBUL TAKSİCİLERİ "UBER" İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve siyasi otoritenin duruşu Uber’in çekilmesine yol açmıştır.” dedi.

İstanbul Havalimanı taksicilerinden 'Uber' açıklaması
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı olan Fahrettin Can “Uber bugün çekildi ama yarın tekrar geri gelebilir veya başka bir firmanın aplikasyon veya dijital uygulaması ile çağrı sistemleri üzerinden geri gelebilir” dedi. Fahrettin Can, “Şu an 800 araçla İstanbul Havalimanı’nda çalışıyoruz. Çok yakın zamanda arz talep doğrultusunda bunu 1000’e çıkaracağız”
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, İstanbul Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, kararın taksiciler açısından sevindirici olduğunu ifade etti.. Fahrettin Can, buna rağmen bazı endişelerinin de devam ettiğini belirterek,biz kanunlarla bunun tamamen yok edilmesini istiyoruz. Korsan taşımacılığının yüzde 100’e yakınının önüne geçilmesi için kanunlarla bu durumun bertaraf edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi
“ÇOK YAKIN ZAMANDA SİSTEM ÇALIŞACAK”
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve siyasi otoritenin duruşu Uber’in çekilmesine yol açmıştır” diyen Can, şunları kaydetti:
Airline Haber TÜRK HAVA YOLLARI, PEGASUS,HAVACILIK,HAVACILIK HABERLERİ,SON DAKİKA istanbul havalimani taksicilerinden uber aciklamasi 1559392305211
“5 yıldır, Uber ile mücadele ediyoruz. Uber, taksici esnafını 5 yıldır mağdur etmiştir. Onları son derece sıkıntıya sokmuştur. Uberciler, şu anda siyasi otoritenin önüne çıkarak, ‘mağdur olduk’ diye feryat ediyorlar. Halbuki mağdur olan taksici esnafıdır. Hiç hakları olmadığı halde taksicileri mağdur etmişlerdir. Uber’de yolcuların memnuniyeti dijital aplikasyon üstündeki denetimlerden kaynaklanıyordu. Biz İstanbul Havalimanı taksicileri olarak, şu anda bu sisteme geçmek üzereyiz. Çok yakın zamanda sistem çalışacak.”

“YOLCULAR TAKSİ ŞOFÖRÜNE PUAN VEREBİLECEK”

İstanbul Havalimanı taksicilerinin de yolcu memnuniyeti için Uber benzeri bir dijital aplikasyonu yakında devreye sokacağını açıklayan Can, taksiye binen yolcunun yeni sistem sayesinde şoförün adını görebileceğini, farklı yol alternatiflerinin ücreti ile varış zamanının ne kadar tutacağını görebileceğini ifade etti. Ayrıca farklı güzergahların da yolculara tercih olarak sunulacağını kaydeden Can, yolculuğun bitiminde taksi şoförüne puan verebileceğini dile getirdi. Can, bu anketlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile kendileri tarafından titizlikle değerlendirileceğini kaydetti.
Can, İTaksi’ye entegre edilecek bu sistemin İstanbul’da yayılacağına inandığını kaydederek, “Şu an 800 araçla İstanbul Havalimanı’nda çalışıyoruz. Çok yakında genel kurulumuz ve İGA’nın isteği ve arz talep doğrultusunda bunu bine çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

 1. 4 sene önce

  Maliye kontrol etmeli. Üner ne kadar kazanıp ne kadar vergi veriyor? Bunlar ne kadar vergi veriyor?

  Cevapla
 2. 4 sene önce

  Puan verecekmişiz. Sıfır verdik diyelim o yolculukta. Ne olacak?? Biri de cıkıp arayıp hayırdır sıfır vermıssınız be oldu dıye soracak mı?? Hayır. Bırakın bu işleri. Asıl sizler kanunsuzsunuz bu ülkede. Uber kadar kaliteli hizmet veremeyecegınızı anlayınca oy potansiyelinizle yaptırdınız bir şeyleri. Ama gercek şu ki halk sizi sevmiyor. Uber gider yuber gelir bir gün.

  Cevapla
 3. 4 sene önce

  Plakaların para karşılığı alınıp satılmasının önüne geçin, şoför harici kazanan bırakmayın bakın nasıl kar etmeye başlıyor şoför. Yüzü de gülsün, aracını da yenilesin, müşterisinin de yüzünü güldürsün. Belli bir eğitim ve yeterlilik sahibi isteyen herkese verin taksi ruhsatını bakın nasıl herşey güllük gülistanlık oluyor. Ama arkada birileri kazanamaz yattığı yerden o zaman mazallah. O yüzden bu hiçbir zaman olmaz. Boşuna birbirimizi yemeyelim, sistemin ana sorunu budur.

  Cevapla
 4. 4 sene önce

  Hala zam istiyorsunuz. Kazanamıyor mussunuz. Günde 2 fatura bile kesmeden vergi verdiğinizi iddia edersiniz. Başakşehir iga arasi ücretsiz yoldan 100tl tutuyor. Iga dan yurtiçi bir noktaya bilet 150 lira. Uçak ucuran kazanıyor ama, plaka sahibinin iştahı bir türlü doymak bilmiyor. Şoföre de ölmeyecek kadar bırakıyor. Sonra şoför cikip abi kazanmıyor diyor. Ne güzel isletme. Hal esnafının tokluktan, köylünün açlıktan kirilmasindan zerre farkı yok bu taksici olayının. Siyaset de sağolsun garibandan oy alıp sadece (Sol&sağ farketmez) sermeyeyi kolladigindan ne taksi şoförü adam olur bu memlekette ne köylü. Arkasındaki sermaye semirirken bunlar hayatta kalabildigine sukretsin yeter.

  Cevapla
 5. 4 sene önce

  Parayı plaka sahibi yesin, şoför sürünsün, çektiği sinir stresi de yolcusundan çıkarsın. Araçlar zaten dökülüyor. Savunduğunuz, devam etsin istediğiniz sistem bu, kimseyi kandırdığınız yok efendiler.

  Cevapla
 6. 4 sene önce

  Taksiciler eğitilene kadar, toplu taşıma, havaist, hiç olmadı korsan taksi…

  Cevapla
 7. Yolcu uberden memnundu. Taksilerin ve taksicilerin kalitesi artırılması lazım

  Cevapla