featured

İSTANBUL İPTAL OLAN UÇAK SEFERLERİ.. HAVALİMANLARI SON DURUM..

İstanbul iptal olan uçak seferleri var mı? Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda son durum vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İstanbul’da yoğun yağmur ve fırtına nedeniyle uçak seferlerinde sorun yaşanıyor. İstanbul’da beklenen yoğun yağış az önce başladı. Trakya’dan gelen dolu ile karışık yoğun yağış nedeniyle de hava trafiği altüst oldu.
İstanbul iptal olan uçak seferleri nelerdir? Akşam saatlerinde Marmara bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar şeklinde etkili olacak yağışların ilk etkilediği hava trafiği nedeniyle uçaklar havada tur atmaya başladı. Görüntülerde bazı uçakların İstanbul üzerine gelip ardından da Bursa’ya yöneldiği ve tekrar tur atmaya başladığı görüldü. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanları’nda son durum vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

ATATÜRK HAVALİMANI SEFER BİLGİLERİ
SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI SEFER BİLGİLERİ
İSTANBUL’DA HAVA DURUMU
Beklenen şiddetli yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Önce Silivri ve Beylikdüzü tarafında başlayan şiddetli yağmur, tüm ilçelerde etkili oldu. İstanbul’un farklı noktalarında kuvvetli yağış ile birlikte dolu yağdığı da görüldü. Şiddetli yağmur ve dolu bölgede şu sıralar etkisini sürdürüyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporu doğrultusunda İstanbullulara uyarıda bulunuldu. Buna göre, bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde Marmara Bölgesi başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde gök gürültülü sağanak etkili olacak.
Edirne ve Kırklareli çevrelerinde çok kuvvetli olacak yağışlar metrekareye 51-75 kilogram, Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un batı çevrelerinde kuvvetli olacak yağışlar ise metrekareye 21-50 kilogram düşecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, alınan meteorolojik ihbar doğrultusunda AKOM planlamasıyla İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Halkla İlişkiler, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Zabıta Daire Başkanlığı, Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İSTAÇ çalışmalarını tamamladı.
Yağışla birlikte rüzgarın da kuzey yönünden kuvvetlice ve aralıklarla fırtına şeklinde (20-60km/s) esmesi bekleniyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir