İSTANBUL INSTAGRAM’DAN DÜNYAYA TANITILIYOR (ONE İSTANBUL)

İSTANBUL INSTAGRAM’DAN DÜNYAYA TANITILIYOR (ONE İSTANBUL)
Her gün 100 milyondan fazla fotoğraf paylaşılan Instagram’da, İstanbul’un resmi Instagram hesabı olan “One İstanbul hesabı aracılığıyla İstanbul’un küresel şöhretini yükseltmek için kampanya yürütülüyor.

İstanbul, Oneistanbul ile dört yılda paylaşılan 634 binin üzerinde paylaşılan fotoğrafla ‘sosyal medyada fotoğrafları en çok paylaşılan şehirler’ sıralamasında 5. sıraya yerleşti.

Instagram‘da @oneistanbul hesabı aracılığıyla yürütülen kampanya ile İstanbul‘un, sosyal medyada fotoğrafları en çok paylaşılan şehirler arasında üst sıralara çıkarılması hedefleniyor.

oneistanbul, istanbul fotoğrafları, istanbul fotoğraf yarışması, istanbul tanıtım

#oneistanbul ve #istanbul hashtag’leriyle bugüne kadar 634 binden fazla fotoğraf paylaşılırken, @oneistanbul hesabının takipçi sayısı ise 100 bini geçti.

İstanbul, Oneistanbul ile dört yılda paylaşılan 634 binin üzerinde paylaşılan fotoğrafla ‘sosyal medyada fotoğrafları en çok paylaşılan şehirler’ sıralamasında 5. sıraya yerleşti

İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla geçtiğimiz aylarda Instagram yarışması da yapılmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İTO, Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu iş birliğiyle tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle dünyanın göz bebeği olan İstanbul’u dünyada daha fazla görünür kılmak amacıyla 2015 yılında sosyal medyada başlatılan ve bu yıl Türk Hava Yolları (THY) iş birliğinde yürütülen Oneistanbul Instagram Yarışması’nın kazananları düzenlenen törende açıklanmıştı.

Yarışma kapsamında, Turizmden sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat Yönetmeni Hüseyin Karaca, İTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsrafil Kuralay, THY Pazarlama ve Satış Başkanı Emre Menevşe, THY Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Aktaş’tan oluşan jüri tarafından “İstanbul’u Paylaş ve Uç” temasının en beğenilen fotoğrafları seçildi.

Fotoğrafları en çok beğenilen yarışmacılara ödülleri, iş ve sanat dünyasından isimlerin katılımıyla 11 Nisan Perşembe günü Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen törenle verildi.

İşte @oneistanbul Insagram hesabından paylaşılan birbirinden güzel İstanbul fotoğrafları…

(magazınlıfe)
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.