İSTANBUL HAVALİMANINDA OPERASYON

İSTANBUL HAVALİMANINDA OPERASYON

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza memurlarınca İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda değeri 8 milyon liradan fazla cep telefonu ve aksesuarı ele geçirildi.

Ekipler Rusya’dan Türkiye’ye gelen bir yolcuyu durdurarak valizlerini kontrol etti. Yolcunun Dubai aktarmalı geldiği öğrenildi. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ekipleri, Rusya’dan Türkiye’ye çok sayıda cep telefonu, cep telefonu aksamı ve elektronik eşya getirileceği bilgisini aldı. Elde edilen bilgiler İstihbarat Bilgi Sistemi ve Varış Öncesi Yolcu Programı üzerinden analiz edildi.

Şahıs kaçarken yakalandı…

Şahsın valizlerinde yapılan x-ray taramasında çok sayıda elektronik eşya olduğu tespit edildi. Valizler denetimli olarak gelen yolcu salonuna sevk edilirken şüpheli yolcu gümrüğe tabi eşyam yok anlamına gelen yeşil hattan çıkıp gümrük kontrol noktasına geçtikten sonra Türkiye’ye giriş yapmak üzereyken durduruldu.

Yapılan incelemeler de değeri 8 milyonlarının üzerinde olan 688 adet cep telefonu, 399 adet akıllı kol saati ve 450 adet kablosuz cep telefonu kulaklığı ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak devam ediliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.