İstanbul Havalimanı yarım milyona gidiyor

İstanbul Havalimanı yarım milyona gidiyor

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı’nda bugüne kadar 3 bin 214 sefer yaptıklarını ve 405 binin üzerinde yolcuya hizmet verdiklerini bildirdi.

Ekşi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul Havalimanı’nda 405 bini geçtik. Büyük projeler ile 2023 hedeflerimize ulaşacağız” ifadesini kullandı. Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na tarihi taşınma 5 Nisan saat 03:00’da başlıyor. Büyük göç, 7 Nisan saat 00:00’da son erecek.

THY’nin Atatürk Havalimanı’ndan uçuşları 6 Nisan saat 02:00’ye kadar devam edecek. Atatürk Havalimanı’nda ticari yolcu uçuşları da, 6 Nisan 02:00-14:00 saatleri arasında duracak. Taşınma sonrası, THY’nin İstanbul Havalimanı’ndan ilk uçuşu 6 Nisan saat 14:00’te gerçekleşecek. THY, büyük taşınma için 5-6 Nisan tarihleri arasında 707 TIR seferi ile 45 saatte yeni merkezine geçecek.

5 bin personelin çalışacağı taşınmada bin TIR kullanılacak. Atatürk Havalimanı’ndan son yapılacak tarifeli uçuş olacak THY’nin Singapur seferi büyük talep gördü. 350 yolcu kapasiteli Boeing 777 tipi uçakla yapılacak 10 saatlik uçuşun biletlerinin büyük bölümü satıldı.

Business sınıfında yer kalmadı. Tarihe geçecek uçuş için 331 bilet satıldı. Bilet fiyatları yoğun talep nedeniyle normal günlere göre arttı. Normalde ekonomi sınıfında ortalama 3 bin 400 lira olan bilet fiyatları 5 bin 419 liraya kadar çıktı.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
SATILMIŞ UÇUCU

Bu pozunda Arkadaşlarını Sendikaya satan E.K ya ne kadar benziyorsun. Satıcıların tipi bu demek ki Allah böyle yaratıyor örnek olsun diye

ZENCİ TÜRK

Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya
Öz yurdunda garipsin, öz yurdunda parya
NFK

Utanmadan çıkıp konuşuyorsunuz, Yabancılara servis çıkarıyorsunuz, TÜRK pilotları yok sayıp hiç sormadığınız gibi bilgilendirme bile yapmıyorsunuz. Kalkın o işgal ettiğiniz koltuklardan aldığınız ders yetmedi mi?

ZENCİ TÜRK

Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya
Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya..