İsrail’deki fuarda gözüm Türkleri aradı

İsrail’deki fuarda gözüm Türkleri aradı

İsrail’in en büyük insansız hava araçları toplantısı ve fuarı açıldı. Toplantıya yaklaşık 2000 kadar davetli katıldı.

Yüksek teknoloji üreticileri, alıcılar, askeri simalar, polis yetkilileri fuarı en iyi şekille inceleme imkanı buldular.

Güvenlik birimleri; suçlular ve terörle nasıl daha iyi mücadele edebiliriz diye kullanabilecekleri araçları ararken, üreticiler ise daha yeni ve daha ileri teknolojileri nasıl uygulama safhasına geçirdiklerin anlatırken, bir taraftan da birileriyle de teknolojik rekabet ve ticari savaş içindeydiler.

TEKNOLOJİNİN KALBİ İSRAİL’DE ATIYOR

Fuarda, İHA üreticilerinin yanı sıra, geliştirilmiş aksam, parça ve birbirinden akıllı düzenekler üreten teknoloji mucitleri de yer aldı.

Bazı ülkeler İsrail’den aldıkları İHA’lara bakıp benzerlerini yapmaya uğraşırken, İsrailli İHA üreticileri çok daha ileri becerileri olan ürünler üretmişlerdi bile. Kimseyi suçlamıyor ve eleştirmiyorum insanlık öyledir. Önce kopya edersin sonra üretmeye başlarsın, doğaldır.

Keşke bu fuarı izleyen bir kaç Türk firmasına ve yetkilisine rastlasaydım, ama yoktu. Görünen o ki, teknolojinin kalbi İsrail’de atıyor.

Bu toplantı ve Fuardan bir kaç görüntü takdim ediyorum.

Bu aracın adı ise “HERMES”

1180 kg ile kalkış yapıyor, 350 kg yük alabiliyor Havada 36 saat kalabiliyor ve 30.000 feet yükseklikte hizmet verebiliyor. (OdaTv)

Rafael Sadi 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments