featured

İsrail'de güvenlik şoku! 12 uçağa sahte bomba yerleştirildi

İsrail’de güvenlik şoku!
İsrail’de bir gazeteci, ülkenin en önemli havalimanındaki güvenlik zafiyetlerini bir bir ortaya çıkardı
İsrail’de gazeteci David Suleiman, yöneticilerin ‘dünyanın en güvenli havaalanı’ olarak övdüğü Tel Aviv Ben Gurion’un güvenlik önlemlerini denemek için bir arkadaşının kimliğini kullanarak iş başvurusunda bulundu.
Suleiman, işe alım sürecinin ardından güvenlik araştırmasından da geçtiği ve uçak temizliği birimine alındı. Suleiman görev alanı dahilinde olan kokpitlere de girebildi.
Kasıtlı olarak şüpheli hareketler yapan Suleiman, 12 uçağa Mısır’da Rus Metrojet uçağını düşürene benzeyen el yapımı sahte “gazoz kutusu” bombaları yerleştirdi. Suleiman çalıştığı ilk gün, güvenlik görevlilerinin, bir yolcunun emanet ettiği bir silahın kendisine uçak hosteslerine aktarılmak üzere verildiğini de aktardı.
Ben Gurion yönetimi ise “kamu görevlisinin yerine geçmek” suçlamasıyla Suleiman hakkında dava açılacağını duyurdu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 sene önce

    Bunun gercek oldugunu sanmam. Gercek ise, David Suleiman’in basi epey bir agirir diye dusunuyorum. Eskiler bilir, 70lerde, Almanya’daki gurbetcilere seyahatte uyanik olmalarini salik veren bir video izlettirilirdi. Videoda Almanya’dan yola cikmadan ailenin kucuk kizinin oyuncak bebegi, ici kullanimi sayak madde dolu ayni bebekle degistiriliyordu. Butun yol boyunca oyuncak bebek hic suphe cekmeden Turkiye’ye geliyor ve burada Alman polisi aileye olan biteni anlatiyordu. Sanirim Israil’de buna benzer bir case study pesindeydi. Sanmiyorum ki Israil’de habersiz bir kus ucabilsin. Gercekten olduysa, islerini daha buyuk bir ciddiyetle yapmaya baslayacaklardir kanaatindeyim.

    Cevapla