İsmail Demir: F-35 Alımlarında Alternatifsiz Değiliz

İsmail Demir: F-35 Alımlarında Alternatifsiz Değiliz

CNN Türk te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Savunma ve Sanayi Müsteşarı İsmail Demir S-400 ler ve F-35 savaş uçaklarında yaşanan tartışmalara ilişkin görüşlerini belirtti.

Türkiye’nin 100 adet F-35 için taahhüdü olduğunu ve bu rakamın 30 unun kesin sipariş olduğunu ve F-35 lerin teslimatı konusunda medyada yankılanan sorunların gerçeği ifade etmediğini belirterek, aramızda yıllar önce yapılmış bir anlaşma var. Bizim yaptığımız anlaşma dışında farklı kulvarlarda konuşulan konularla ilgilenmiyoruz dedi.

Anlaşmaya rağmen ABD tarafından siyasi bir karar alınır teslimatlar konusunda sorun çıkartılırsa bu program kendi içinde bir çıkmaza neden olur. Bu durum diğer ülkeler açısından da müthiş bir güven sarsılmasına neden olur. Bu program da sadece TAI yok başka Türk şirketleri de var.

İsmail Demir, şimdilik F-35 dışında alternatif arayışları içinde olmadıklarını ancak Türkiye’nin gerektiğinde F-35 konusunda alternatifsiz olmadığını kaydetti.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İsmail efendi !

50 tonluk motor yaptık diyordunuz ne oldu ona? Hangi vizyon, bilgi, birikimle yerli helikopter vs yapacaksınız? Kadroları torpilli yandaşlar ile doldurdunuz sizden olmayanları dışladınız, kutuplaştırdınız, yurtdışına kaçırttınız hala utanmadan boşa üfleyip sallıyorsunuz !

Doğrusu

50 değil 250 tonluk motor olacak.

Ali

Yorumunuz ne yandaşından bahsediyorsun, ismail efendi..??