İSKENDER ÇARKCI DİSİPLİN KURULUNDA…

İSKENDER ÇARKCI DİSİPLİN KURULUNDA…

Hava-Sen başkanı kaptan İskender Çarkcı, THY tarafından 13-04-2018 Cuma günü (yarın) saat 14.00 de THY Gisad yerleşkesinde yapılacak disiplin kuruluna çağrılmıştır.

Disiplin kurulları nasıl çalışıyor? 

Bildiğiniz üzere disiplin kurulu toplu iş sözleşmesi gereği, 3 işveren ve 3 sendika temsilcisi tarafından toplanıyor. Alınan karar da eşitlik sağlanır ise, işveren tarafının başkanının verdiği oy iki kabul edilerek karar alınmış oluyor. Tabii ki bu kararı genel müdürün onaylaması şartı ile 

Gelişmeler yine Airlinehaber’de olacak. Bizi izlemeye devam edin…

@Airlinehaber/Özel

 

Geri

34
Kimler Neler Demiş?

avatar
27 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Pilotdevrekomedikomedi başlıyorComander Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
işçi!
Ziyaretçi
işçi!

dürüstler de çakallar kadar cesur olsa bu haberin tam tersi olurdu.

10

2
Gisad
Ziyaretçi
Gisad

Khb BAŞKANI MÜDÜRÜ İSTİFA ET
YÖNETİM SİZİ GÖREVİNİZDEN UZAKLAŞTIRMALI

17

5
Yeter artık
Ziyaretçi
Yeter artık

Huzur bırakmadınız ,artık sendika falan istemiyoruz . Hava iş de, havasen de ikinizde çıkın iş hayatımızdan yeter .

3

17
İş Arkadaşım
Ziyaretçi
İş Arkadaşım

Maaş ve ikramiyeni aldın üzülme. Senin daha emniyetli koşullarda çalışabilmen için uğraşanlar işten atıldı sen kendin için endişelenme. Bir iyilik yap ve korkak bir tavuk olduğunu belli etme sus.

10

2
Km
Ziyaretçi
Km

Defalarca uyardım arkadaşlarımı ama azda olsa bir kısmını ikna edemedim. Malesef yeni 305 ler geldi . Bu zor zamanda işsiz kaldılar. 10000 kabin memurundan 1500 civarında havasenli var. Thy için 1500 memur demek 3 ay eğitim demek. Çok yazık oldu.

2

16
Km
Ziyaretçi
Km

Eğer 1500 memur işten çıkartılırsa senin gibiker yüzünden olacak çoğunluk olsaydı kimseye bir şey olmazdı bir de marifetmiş gibi anlatma. Bayılana kadar çalış ve sus!

18

3
ANONİM
Ziyaretçi
ANONİM

Vay beee..Ne büyük suçmuş yasal sendika kurmak. Kanunsuzluk kanun olmuş bu ülkede

13

2
Pes artık
Ziyaretçi
Pes artık

Havasen camianın yüz akıdır, tertemiz yüzüdür. Üyeleri cesurdur, merttir, yalan söylemez, yasadışı iş yapmaz, 9 arkadaşları işten atılmasına ragmen onuncu veya yirminci olacaklarını bile bile geri adım atmaz. Hak’tan yanadırlar. Karşılarında üç değişik grup vardır. Hırsızlar, bunlara koruma sağlayanlar ve 3000 tl lik ikramiyeyi bahane edip arkadaşlarına karşı duran yasal haklarından bihaber korkaklar. Bu hak tanımazların bu tertemiz insanları yargıladıklları kurullarin adı ETIK ve DISIPLIN kurulları!!! Sahte suçlamayla insanların evlatlarınin kursağına giren ekmege bile el uzatanlar tertemiz insanları etik değerlerle yargıliyorlar. Allah şahidimdir; bu despotların mahkeme önünde TCK hükumlerine göre hapis istemiyle yargılanacağı günler uzak değildir. Ve o gün geldiğinde… Devamını oku »

onur
Ziyaretçi
onur

onursuz olmaktansa işsiz olmayı tercih ederim KM nikli arkadaş. tarih hepinizi, arkadaşlarınızı nasıl sattığınızı yazacak. seninle aynı işi yaptığım için utanıyorum.

17

1
Gözlemci
Ziyaretçi
Gözlemci

THY nın bahsedilmediği,genel olarak Türk sivil havacılığındaki uygulamalardan doğan yorgunluk ve tehditlerden bahsettiği için Hava Sen Bşk.nı THY disiplin kuruluna çağırmak 4000 üyesi olan Hava Sen i görmezliğe gelerek,iş barışını katletmektir.

17

2
Vatandaş
Ziyaretçi
Vatandaş

Hava Sen e üye 2300 kpt.ı manen ve beynen kaybediyorsunuz sayın THY yöneticileri.

14

1
Tarih anlatır
Ziyaretçi
Tarih anlatır

Havacılığımızın emniyeti,şşrketin ve vatanın selameti içşn oluşan bu masum ve medeni oluşumu yok etme,cebren ortadan kaldırma teşebbüsleri unutulmayacsk,tarihte yerini alacaktır.

13

1
Gerçek
Ziyaretçi
Gerçek

Artık sixlere kimse inanmaz sayın üst yöneticiler,performans maşası ile hakiki evlatlarını yok eden bir kurumsunuz artık.

13

1
Masumiyet
Ziyaretçi
Masumiyet

Yani şimdi bu kurulda Hava Sen Bşk.nın kurulunda,karşı taraf olan Hava İş sendika kurul üyeleri tarafsız olacak,öyle mi,kuzuyu kurda teslim etmişler misali,

11

2
Kabin
Ziyaretçi
Kabin

Kaptanlara inanıp ,arkalarından giden 1000 kabin memuru arkadaşım,yol yakınken dönün hemen .

2

18
İş Arkadaşım
Ziyaretçi
İş Arkadaşım

Haklı. Hırsızların yanında kalın

13

1
Cevap
Ziyaretçi
Cevap

Bırak ihanet sözlerini,o günler geçti çoktan,farkında değilmisin suratsız,korku duvarı çoktan aşıldı,yazık oldu iş barışına,hani kayaydınız,toz alınabilirdi ancak,tüm güçlerinizle saldırdınız,menfaat bu kadar büyük çünki

12

1
Kokpit
Ziyaretçi
Kokpit

Hemen dönün yıl sonunda yarı maaşa daha kötü şartlarda çalışacağınız bir TIS sendikanız tarafından imzalanacak ona destek olun.

6

0
Hava-İş
Ziyaretçi
Hava-İş

Sizde biraz delikanlılık varsa disiplin kurulu toplantısına gitmezsiniz. Biraz birazcık yeter. Kendi rakibinizi ve dayanışma aldığınız üyenizi korumak zorundasınız. İşverenin eteği altına girip sendikacılık yapmak kolay iş. Hadi bakalım gidin ve oy verin. Bu arada Bilal Ekşi bey sizin imzanız gerekli diyor sayın yazar. Bu doğruysa imzalamayın. İki dakika delikanlı olun. Sadece iki dakika delikanlı olun sadece iki iki iki

13

3
Meclis
Ziyaretçi
Meclis

“THY, marka değerine yakışan bir şekilde hareket etmeli”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, sendikal faaliyetlerden dolayı Türk Hava Yolları’nın (THY) 3’ü pilot, 7 uçuş görevlisinin işine son verdiğini söyledi. “THY yönetiminin sendikal inatlaşmasının karşılığı uçuş güvenliğinin riske atılmasıdır” değerlendirmesinde bulunan Budak, yönetimi, THY’nin marka değerine yakışan şekilde davranmaya çağırdı. Budak, “Uçuş görevlilerinin moral motivasyonu yükseltmek, huzursuzluk ortamını ortadan kaldırmak ve çalışma barışını sağlamak THY yönetiminin sorumluluğundadır” dedi.

13

1
Misafir
Ziyaretçi
Misafir

Sendika disiplin kuruluna gitmeyecektir. Gidemez. Çünkü yaftalanır. Gitmeyince THY tek başına karar alamaz. Hava sen ile Hava iş mücadele etsin abilerinin arkasına sığınılmasın.

8

1
Arkadaşlar
Ziyaretçi
Arkadaşlar

THY İskender kaptanı atarak göz dağı vermeye çalışıyor. THY’nin pilot sıkıntısı had safhada direnin. İskender kaptan hala sendikanın başkanı ve öyle kalacak.

15

2
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Buradaki her yoruma eksi basan sümüklüböcek, senin de sonun yakın

10

2
Halit İkbal
Ziyaretçi
Halit İkbal

Pilotlar, “Kölelerin zincirlerinden başka kaybedecek birşeyi yoktur!” THY, devletin vergileriyle palazlanmış hastalıklı ve çürüyen bir ağaçtır. Bütün bünyesini kaplayan ve her geçen gün öz suyunu arsızlaşarak sömüren asalaklardan medet uman THY’nin, güneşe uzanması gibi bir ihtimal kalmadığı gibi haksız rekabet koşulları nedeniyle de özel sektördeki yatırımcıların da gelişmesine fırsat vermemektedir. THY’de 30bin kişi hiçbir iş yapmadığı halde maaş almakta bunlardan müdür, şef vs adı altında binden fazla kişi tek maaşla dahi yetinmemektedir. Kendi gözlerinizle görmek isterseniz THY genel müdürlüğü havalimanının hemen yakınındadır. O devasa iki koca bina, hiç bir iş yapmayanlarla doludur. Böyle bir ortamda hayatlarını pilotluğa adamış olanların zam… Devamını oku »

Açıklamalısın
Ziyaretçi
Açıklamalısın

Neden dialog yolunu seçmedin yönetici,neden Hava Sen e bu kadar karşısın,açıkla,

11

1
Danışman
Ziyaretçi
Danışman

Bütün yolları kapatan şirket üst düzey yönetimi uçucuların arasında korku salmış,yetinmemiş örnek çalışkanlıkta olan kalitesi yüksek kpt.ve k/a lerinin iş akdini sudan seneplerle fed etmiş,bir de 4000 üyeyi temsil eden Hava Sen Bşk.nı disiplin kuruluna çağırmıştır,bravo sizler tam da 21.yüzyıl yöneticilerisşbiz,bravo

9

1
Bayrak
Ziyaretçi
Bayrak

30 yıllık uçucu,K/A leri bu şirketi 25 uçaktan,325 uçağa çıkardı emniyetle ve guruurla dünyanın her yerinde bayrağımızı gösterdi,bumudur vefa.

8

1
Danışman2
Ziyaretçi
Danışman2

Bütün yolları kapatan şirket üst düzey yönetimi uçucuların arasında korku salmış,yetinmemiş örnek çalışkanlıkta olan kalitesi yüksek kpt.ve k/a lerinin iş akdini sudan sebepkerle fes etmiş,bir de 4000 üyeyi temsil eden Hava Sen Bşk.nı disiplin kuruluna çağırmıştır,bravo sizler tam da 21.yüzyıl yöneticilerisiniz bravo

9

1
90 devresi
Ziyaretçi
90 devresi

90 devresi olarak uçuş işletme başkanının istifasını bekliyoruz

13

0
Pilot
Ziyaretçi
Pilot

Budur.. Yalnız değilsiniz.
UİB KHB istifa.

0

0
Comander
Ziyaretçi
Comander

Kaptan,uçağı ve ekibini,yolcuyu,yükü emniyetle bir yerden bir yere ulaştırır,bunu son derece teknik ve kurallı yaparken de tasarruf,az yakıt harcama,yüksek irtifa,kumanda satıhlarının optimum kullanılması,pas geçme zorunluluğunu en altta tutma vb. Bir çok detayla ilgilenir.yani… kaptan ların gücünü hafife almayalım

0

0
komedi başlıyor
Ziyaretçi
komedi başlıyor

işverenin 3 üyesi 4 oy kullanıyor bunu da yazın lütfen bilmeyen varsa teyit etmek isteyen disiplin kurulundan bilgi alsın her şeyi yarım yamalak bilmiyormuyuz deliriyorum

0

0
komedi
Ziyaretçi
komedi

hangi dönem birbirimize destek oldukta şimdi olunacaktı güldürme

0

0
devre
Ziyaretçi
devre

neden atıldıgına dair detaylı açıkla lütfen

0

0