İran’da Düşen Jet ile İlgili Yeni İddia: Pilot Beril Gebeş Kayıp

İran’da Düşen Jet ile İlgili Yeni İddia: Pilot Beril Gebeş Kayıp

İran’da düşen uçakta hayatını kaybeden cenazelere yapılan DNA testi sonucunda 10 kişinin kimliği tespit edildi. Pilot Beril Gebeş’in ismi açıklanmadı.

İran Adli Tıp Kurumu, pazar günü İran hava sahasında düşen Türk uçağında yaşamını yitiren yolcular üzerinde yaptığı DNA testi sonucu cesetlerin sadece 10 kişiye ait olduğunu açıkladı. Açıklamada Pilot Beril Gebeş’in adı verilmedi.

“BİR KİŞİ HALA KAYIP”

Adli Tıp Kurumu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Yapılan gerekli tahlillerin ardından kuruma teslim edilen 11 cenazeden birinin aslında diğer kişilere ait parçalar olduğu tespit edildi ve bir kişi hala kayıptır” ifadelerine yer verildi.

10 YOLCUNUN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Açıklamada ayrıca, Türkiye Adli Tıp Kurumu aracılığıyla kazazedelerin Türkiye’deki birinci dereceden aile fertlerinden de numuneler alınarak İran’a gönderildiği bildirildi.

İran Adli Tıp Kurumu, kimliği tespit edilen 10 yolcunun ismini şu şekilde açıkladı:

Mina Başaran, Sinem Akay, Jasmin Baruh Siloni, Burcu Gündoğan Urfalı, Liana Hananel, Ayşe And, Asligül İzmirli, Zeynep Coşkun, Melike Kuvvet, Eda Uslu

CENAZELER TÜRK YETKİLİLERE TESLİM EDİLDİ

İran’ın resmi haber ajansı İRNA, pazar günü İran’da düşen özel jette yaşamını yitiren 10 kişinin İran Adli Tıp Kurumu tarafından Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği temsilcisine teslim edildiğini duyurdu.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bulunamıyorsa

Cesedi uçakta yoksa yabani hayvanlar yemiştir. Dağlık alansa eğer

Capitano

Türkiye’den İran’a gönderilen AFAD ve İran kurtarma ekiplerinin uçak enkazının ve 10 kişiye ait cenazelerin bulunduğu alanı genişleterek kadavra kokusu alan özel yetiştirilmiş köpeklerle detaylı bir arama yapılması uygun olacaktır. 12.000 feet yüksekliği olduğu söylenen dağda bu iş çok zor olsa da bu çok insani bir görevdir. Acılı aileye, evlatlarının başına gidip dua edebileceği bir mezarı olması çok görülemez.