İran’da 11 Mart’ta düşen özel jetle ilgili ilk rapor hazırlandı

İran’da 11 Mart’ta düşen özel jetle ilgili ilk rapor hazırlandı

Mina Başaran ve 7 arkadaşı Dubai’de düzenlenen bekarlığa veda partisi sonrası Türkiye’ye dönerken özel jetin düşmesiyle hayatlarını kaybettiler.

BAKIMLI ÇIKTI

Takvim’de yer ala habere göre, bölgede inceleme yapan Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uzmanları, uçağın bakım ve ruhsatında herhangi bir sorun tespit edilmediğini bildirdi.

HOSTESLERDE ALKOL YOK

Yapılan testler neticesinde ise uçağın ikinci pilotu Melike Kuvvet ve hostes Eda Uslu’da alkol ve toksik maddeye rastlanmadı.

NOT/ İran havacılığı,elindeki verilerle mecburen bir rapor hazırlamış görünüyor. Bu rapor,bizlere kaza ile ilgili hiç bir bilgi vermez. Uçağın bakımları kağıt üzerinde yapılmış görünebilir. Çünkü hiç bir şirket,bakım dökümanları olmayan veya yapılmamış gözüken bir uçağı sefere vermez. Önemli olan CVR ve FDR ın bulunması (Bilhassa FDR)  bulunmadan ve deşifre edilmeden verilecek her bilgi benim için yok hükmündedir.

Sefa İnan

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hakan

Bu uçak 2017 yılı eylül ayından kaza tarihine kadar İsviçre’de hava taşıtları alım satımına aracılık eden bir firma üzerinden satıştaydı.