İran Sert Çıktı…En ufak bir aptallık yaparlarsa….

İran Sert Çıktı…En ufak bir aptallık yaparlarsa….

En ufak bir aptallık yaparlarsa, ABD’nin uçak gemilerini gizli silahımızla denizin dibine yollarız….

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a karşı koymak için Ortadoğu’ya uçak gemileri sevk etmesine ve 1500 ilave asker gönderilmesini onaylamasına tepki gösteren İran ordusu danışmanı General Murteza Kurbani, Basra Körfezi’ne gönderilen ABD savaş gemilerini gizli silahla imha edebileceklerini söyledi.

Trump’tan İran’a karşı Ortadoğu’ya 1500 takviye asker gönderilmesine onay.

Nükleer tehdit oluşturduğu iddiasıyla son dönemde İran’ı dizginleme politikalarını artıran Washington’a Tahran’dan sert bir yanıt geldi.

Kurbani, “ABD, bölgeye iki savaş gemisi gönderiyor. Eğer bu gemiler en ufak bir aptallık yaparsa, iki füze ya da iki yeni gizli silah kullanarak onları mürettebatı ve üzerindeki uçaklarla birlikte denizin dibine yollayacağız” dedi.

ABD’DEN ASKERİ YIĞINAK

Zarif: İran, Trump’ın sonunu görecek ancak o İran’ın sonunu asla göremeyecek Trump yönetiminin İran’la nükleer anlaşmadan çekilip ‘tarihteki en ağır’ diye nitelediği yaptırımları uygulamaya başlamasından beri, Washington ile Tahran arasında gerilim tırmanıyor.

Nisan ayında İran Devrim Muhafızlarını ‘yabancı terör örgütü’ ilan eden Trump yönetimi, iki hafta önce ‘İran’dan gelebilecek tehditlere karşı tedbir’ gerekçesiyle USS Abraham Lincoln Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile nükleer kapasiteli 4 adet B-52 bombardıman uçağından oluşan Bombardıman Görev Gücü’nü Basra Körfezi’ne sevk etti. Ardından ‘İran bağlantılı Şii milis güçlerden kaynaklanan tehdit’ iddiası ortaya atarak İran’ın komşusu Irak’tan elzem görevdekiler hariç tüm personelini çekti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ne desek boş
1 yıl önce

Müslüman ülkeleri geçmişten günümüze yönetenlerin kasıtlı ve bilinçli olarak kişisel ve politik çıkarları için gerici,yobaz,bağnazlıkları,kutsal değerleri kullanmaları,insanlarını eğitmemeleri,eğitimli insanlarını yurtdışına kaçırmaları,insanları kutuplaştırıp,ayırmaları,adalet,eşitlik,hak,hukuku bitirmeleri,parayı en önemli meta haline getirmeleri,lüks,şatafat,gösteriş düşkünlükleri yüzünden gayri müslüm ülkeler karşısında bu halde olmaları ne acı. İran,Abd’ye karşı AB ülkelerinden yardım istiyor, müslüman ülkeler de İran’a karşı ambargo uygulayan Abd’nin yanında yer alıyor. Bugün müslümanlar iğneden ipliğe gayri müslümlere muhtaç durumdalar,onlar olmasa hayatlarını devam ettiremeyecekler. İler tutar yanı olmayan,trajikomedi,rezalet bir durum ama kimsenin bundan ders aldığı yok maalesef.

Turkj
1 yıl önce
Reply to  ne desek boş

cunku muslumanlari gudenler yahudiler ve halk uyutuluyor. Ataturk yillar once bunlari gordu ve bu milleti arap milletinden ayirdi cumhuriyeti kurdurdu en azindan denedi. fakirlik gorduk ama kul hakkına araplar ve diger zavalli.milletler gibi düşmedik… ama amaclari ataturku silip bizide ayni sona hazirlamak..