İnternetten Bileti Alımı %27 Arttı

İnternetten Bileti Alımı %27 Arttı

2017’de internetten uçak bileti alımları büyük artış gösterdi.

İnterneti yoğun bir şekilde kullanan Türkiye’de online uçak bileti alımları geçen yıla oranla yüzde 27 arttı. Bu yıl en fazla yurtdışı ziyareti Kiev’e gerçekleşirken, yurt içinde en fazla ziyaret İzmir’e gerçekleşti.

Online dünya, her geçen gün daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Yediden yetmişe birçok insanın hizmet almak için kullandığı bu teknoloji, sık seyahat eden yolcuların da imdadına yetişiyor. ucakbileti.com’un Operasyon Şefi İbrahim Bakış yaptıkları araştırma sonucunda, 2017 yılında milyonlarca insan uçak bileti için hava yolu firmalarının ofislerini ziyaret etmek yerine resmi web sitelerini ziyaret ederek online alışveriş yapmayı tercih ettiğini belirtirken, 2017’de havayolu işlemlerinde kartlı ödemelerde geçen seneye göre yüzde 27’lik büyüme gerçekleştiğini açıkladı. Bu durum, uçak bileti satışlarını büyümekte olan sektörler arasında ilk sırada yer alan sektör haline getirdiği kaydedildi. Raporda verilen bilgiler şöyle;

Yurt içinde en çok seyahat edilen şehirler
2017 yılında yapılan araştırmalar sonucunda yurt içinde en çok ziyaret edilen şehir sıralamasında İzmir, ilk sırada yer alırken, hemen arkasında İstanbul yer aldı. Listede; Ankara üçüncü, Antalya dördüncü ve Trabzon beşinci sırada yer aldı.

Yurt dışında en çok seyahat edilen şehirler
2017 verilerine göre yolcular yurt dışı tercihlerini en çok Kiev’den yana yaptı. Bakü ikinci sırada yer alırken, Amsterdam üçüncü, Dubai dördüncü, Paris beşinci ve Berlin de altıncı sırada yer aldı. Ukrayna’nın bir diğer şehri Odessa ise yedinci sırada yer buldu. (İHA)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.