İngiltere, Rus Bombardıman Jetlerine Karşı Gözlem Uçuşu Yaptı

İngiltere, Rus Bombardıman Jetlerine Karşı Gözlem Uçuşu Yaptı

İngiliz jetleri, Rusya Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının İngiltere’nin hava sahasına yaklaşması üzerine gözlem uçuşu yaptı.

İngiliz gazetesi İndependent’ın haberine göre, İngiltere Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, İngiliz hava sahasına yaklaşan “Tupolev TU 160” tipi iki Rus bombardıman uçağını gözlemlemek amacıyla Kraliyet Hava Kuvvetlerine (RAF) ait Tayfun tipi iki jetin havalandığı kaydedildi.

Açıklamada, bugün yerel saatle 09.00’da İskoçya‘daki Lossiemouth Hava Üslerinden kalkan İngiliz jetlerinin, İskoçya’nın kuzeyi ile Kuzey Denizi üzerinde uçuş yaptığı ve Rus jetlerinin kuzeydoğu yönünde ilerlemesiyle gözlem uçuşuna son verdiği belirtildi.

İngiltere’nin daha önce de defalarca hava sahasına yaklaşan Rus savaş uçakları için havalandığı görülmüştü. Rusya‘ya ait savaş uçaklarının  İngiltere’nin hava sahasına yakın uçması üzerine Kraliyet Hava Kuvvetlerine ait  jetler devreye girmişti. Geçen ay da İngiliz Kraliyet Donanmasına ait bir savaş  gemisi ile helikopter, İngiltere kara sularına yaklaştığı tespit edilen Rus savaş  gemisine, bölgeden uzaklaşana kadar eşlik etmişti.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.