İngiliz Yolcu Türbülans Nedeniyle Felç Kaldı

İngiliz Yolcu Türbülans Nedeniyle Felç Kaldı

Singapur Havayolları’na ait bir uçağın türbülansa yakalanması sonucu yaralanan yolcuların bir kısmı taburcu edilirken, 20 yolcunun yoğun bakımda tedavisi sürüyor ve bir İngiliz kadının felç kaldığı bildirildi.

Kazanın Detayları

Londra-Singapur seferini yapan Boeing 777-300ER tipi uçak, türbülansa yakalandığında 1 yolcu hayatını kaybetmiş, 41 yolcu ise yaralanmıştı. Yaralanan yolcular, acil iniş yapılan Tayland’ın başkenti Bangkok’ta tedavi altına alındı. 20 yolcunun yoğun bakımda olduğu ve bir yolcunun belden aşağısının felç kaldığı öğrenildi.

Yaralanan İngiliz Kadın

İngiliz vatandaşı dans öğretmeni Kerry Jordan, türbülans nedeniyle baş üstü dolaplarına çarparak koridora düştü. Ameliyata alınan Jordan’ın eşi Keith Davis, karısının uçak yere inene kadar koridorda hareketsiz kaldığını belirtti. Türbülans nedeniyle 22 kişinin omurilik yaralanması yaşadığı ve 6 kişinin de kafa travmaları nedeniyle tedavi gördüğü ifade edildi. Bazı yaralılar taburcu edilirken, omurga yaralanması olanların birkaç hafta daha hastanede kalacağı bildirildi.

Singapur Havayolları’ndan Yeni Emniyet Politikası

Singapur Havayolları, yaşanan olayın ardından “daha sıkı bir emniyet kemeri” politikası uygulamaya karar verdi. Şirketten yapılan açıklamada, “emniyet kemeri” işareti yandığında yemek servisi yapılmayacağı ve yolcuların emniyet kemerlerini takmaları konusunda daha ciddi uyarılarda bulunulacağı belirtildi. Ayrıca havayolu şirketinin, uçaklarını türbülansın meydana geldiği bölgeden farklı rotalara yönlendirdiği tespit edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir