IndiGo Uçağı, Havalimanı'nda Air India Express Uçağına Çarptı

IndiGo Uçağı, Havalimanı’nda Air India Express Uçağına Çarptı

Kalküta Havalimanı’nda taksi yapan bir IndiGo uçağı, park halindeki Air India Express uçağına çarptı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Kalküta Havalimanı’ndaki bu olayla ilgili soruşturma başlattı ve iki IndiGo pilotu uçuştan men edildi.

Çarpışmanın sonucunda, Chennai’ye giden Air India Express uçağının kanadının bir kısmı kırılarak piste düştü, Darbhanga’ya giden IndiGo uçağının kanadında ise bir göçük oluştu.

SHGM, olayı detaylı bir şekilde araştırmaya başladı ve IndiGo’nun A320 VT-ISS uçağının iki pilotunu görevden aldı. Bir SHGM yetkilisi, “Konuyla ilgili detaylı bir soruşturma başlatılmasını ve IndiGo havayolu şirketinin her iki pilotu da görevden alındı. Soruşturma sırasında yer personeli de sorgulanacak. Her iki uçuş da detaylı inceleme için yerde tutulacak,” açıklamasını yaptı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ GJs7o3aXYAA4YzB Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ GJs7o3cW8AEYwP Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ GJs7o4gW4AEFM2Y

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Birbirlerinin fazlalık gördükleri kısımlarını sünnet etmişler.

    Cevapla