featured

IndiGo Temmuz’da 19 bin uçuşunu iptal etti

IndiGo veri uzmanlarının sunduğu programa dayanarak bu hafta Temmuz ayına ait 19.106 uçuşunu iptal etti. Bu ay için planlanan on hizmetten dördünü kaldırarak 3,3 milyon koltuk kaybına eşit olduğu anlamına geliyor. Bu, Hintli taşıyıcıların karşı karşıya olduğu sorunu açıkça göstermektedir.

Bir bütün olarak Hindistan için, yolcu sayısındaki artışa rağmen, bu hafta neredeyse 27.000 Temmuz ayı uçuşu kaldırıldı. IndiGo, ülkenin açık ara önde gelen taşıyıcısı olduğu için, en çok etkilenmesi şaşırtıcı değil.

IndiGo, Temmuz ayında 88 rotayı satıştan kaldırdı. İptallerin çoğu koronavirüs durumuna bağlı olarak Ağustos ayında veya daha sonra devam edecek.

Havayolu, mevcut sınır kısıtlamalarına dayanarak Delhi ve Mumbai’den Sri Lanka’ya 108 uçuşu kesti.  Bu, normalde IndiGo’nun en çok hizmet verdiği rota. Geçen hafta yaklaşık 930 gidiş-dönüş seferi planlanmıştı, ancak şimdi sadece 372. Bu, günlük uçuşların 15’ten altıya düştüğü anlamına geliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Umarım bir an önce herşey düzelir. Çanta elde hazır bekliyorum… Çağırdıklarında hemen koşa koşa gideceğim… Ah ne günlerdi! Kutlamaların, festivallerin bitmediğini ülke… Delhi, Chenai…

    Cevapla