İLKER AYCI BOEING CEO SU İLE MAX LARI GÖRÜŞÜYOR…

İLKER AYCI BOEING CEO SU İLE MAX LARI GÖRÜŞÜYOR…

Türk Hava Yolları’nda bugün kritik bir görüşme gerçekleştirilecek.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile ABD’li uçak üreticisi Boeing ticari uçaklar CEO’su Kevin G. McAllistea ile bir araya gelerek MAX konusunu masaya yatıracak.

THY filosundaki 12  B737 MAX ler henüz uçmadan bekletiliyor. Daha önce yazdığımız üzere Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı,  Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin G. McAlliste  ile detaylı bir görüşme yapmak üzere bir araya gelecek.

Yapılacak görüşmede iki aydan uzun süredir operasyonlara verilemeyen uçaklardan doğan zararla ilgili tazminat talebinde bulunacağı netlik kazandı.  Ayrıca alımı programlanmış yeni MAX alımlarının iptali veya indirimli alım talebi bugün belirlenecek. 


Geri

10
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sessiz

Ölelimmi

no tazminat

Boeing stratejik olarak hiç kimseye tazminat veremez.Birine bile verdiğinde diğer tümüne vermek zorundadır ve bu da sonu olur.Şirket 2 düşen uçağı bile dizayn hatasını kabullenmeyip pilotlara yıkmak için girişimlerde bulundu.737 Max boeingin sonudur.İhtimal bazı kelleler gidecektir.Ne kurtarırlarsa kardır.Yazılım güncellemesi her ne kadar son kurtarma manevrası olsa da olası bir kaza da aynı konu ve şüpheler gündeme gelecek ve şirket bu olayların gölgesinden kurtulamayacaktır.Trump ın önerisi en makul olandır.Yeni dizayn yeni isim.E adam ticaret adamı ne de olsa.Bekleyeceğiz göreceğiz.

Selim

İyi bir netice çıkacaktır

Cpt

MAX ların en iyi müşterilerinden biri THY mutlaka tazminat alacaktır. Ayrıca THY’nin MAX lardan vazgececeğini hiç sanmıyorum.

Plt

Koskoca Boeing CEO sunun THY ye gelmesi büyük bir avantaj. Bu da Boeing in Türkiye pazarını çok önemsediğini gösteriyor. Mutlaka iyi bir netice alınacaktır.

Teknik.

Yanlış anlamayın ama pek çok operatör, sivil havacılık yöneticileri ve otoritelerle olacak bir görüşme bu. Tabii ki operatörlerle de özel görüşmeler olacak. Maxlerin son durumunu anlatacakları bir toplantı gibi olacak yani.

Koskoca?

?

Bir bilen

THY A321 motorlarından şikayetçi. MAX lar sorun kalktığında en iyi uçaklardan biri olacaktır.

Student

321 motorlardan sikayet olabilir tum dunyada kabul edilmis ve kullanılan ve 1 yilda 2 ucagin dusmedigi guvenilir bir ucak senin icin belliki insam hayatinin pek onemi yok olsaydı bu handikapi gozardi etmezdin. max ucaklari tarih olmustur suanda ucakta bariz tasarım hatasi var. ve ucaklari tekrar sokup yapamayacaklarina gore.

captain

Airbus 319, 320 ve 321 uçakları dünyada iki farklı firmanın ürettiği motorları kullanır. CFM56 veya Aero Engines (IAE) motorlarını. THY Airbus uçaklarında, Boeing uçaklarında kullanılan CFM firmasının CFM56 motorlarını kullanıyor. Airbus için tek çözüm boeing motorları değildir.