İlk Kez Uçağa Binen Tuncelili Çocuklar, Aydın’a Gitti

İlk Kez Uçağa Binen Tuncelili Çocuklar, Aydın’a Gitti

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Tuncelili 194 öğrenci ilk kez uçağa binerek Aydın’a gitti. Tunceli’den son gönderilen grupla projeye katılan öğrenci sayısının 582’ye ulaştığı, önceki gezilerin Afyonkarahisar ile Denizli’ye yapıldığı belirtildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığı ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Tunceli’den 3’üncü grupta yer alan 194 öğrenci, Tunceli’den otobüslerle Elazığ Havalimanı’na getirilerek özel uçakla Aydın’a uğurlandı. Aydın’dan Kuşadası’na geçecek olan öğrenciler, 4 günlük tatilin ardından tekrar uçakla Tunceli’ye dönecek.
Proje kapsamında daha önce 194’er kişilik iki grubun uçakla Afyonkarahisar ve Denizli’ye gönderildiğini anımsatan Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel de son grupta yer alan yine 194 öğrenciyi bu kez Aydın’a yolcu ettiklerini, toplamda 582 kişilik kafileyi 3 kente göndermiş olduklarını aktardı.
İlk defa uçağa bindiğini ve heyecanlı olduğunu dile getiren 6. sınıf öğrencisi Umut Can Korkmalı, “Yukarından daha iyi seyredebilmek için cam kenarına geçtim. 1,5 saat uçacağız. Okul gezisinde otelde kalacağız. Yüzeceğiz ve 3 günün tadını çıkartacağız” dedi.
Öğrencilerden Fatmanur Güzel ise, “Çok heyecanlıyım. Uçak kalktığı zaman bende yukarıdan bakacağım. İnşallah bir şey olmaz. Gezmeyi çok severim. Uçağa bineceğim ve uçacağım” şeklinde konuştu.
Uçağa bindiği için heyecanlı olduğunu dile getiren öğrencilerden Rozan Uçan ise 1,5 saatlik uçuşun kendisine çok uzun geleceğini aktardı.(IHA)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.