İGA’dan tartışma yaratan bir adım daha…

İGA’dan tartışma yaratan bir adım daha…

İşçilerin eyleminden sonra İGA yönetimi, tepki çeken bir yönteme başvurmuştu. İGA, işçilerin eylemlerinin ardından İETT duraklarını kamp dışında, çamur içinde bir yer göstererek, işçileri adeta cezalandırmıştı. İGA’dan yeni bir tartışma yaratan adım geldi…

Yeni İstanbul Havalimanı işçileri; kötü çalışma koşullarına, servislerin yetersiz olmasına, yağmur altında kuyruklar oluşmasına, yatakhanelerde tahta kurusuna karşı eylemler düzenleyerek durumu protesto etmişti.

İşçilerin eyleminden sonra Istanbul Grand Airport (İGA) yani İstanbul Büyük Havalimanı yönetimi, tepki çeken bir yönteme başvurmuştu. İGA, işçilerin eylemlerinin ardından İETT duraklarını kamp dışında, çamur içinde bir yer göstererek, işçileri adeta cezalandırmıştı.

ÇAY İÇMEK YASAK…

İGA’dan yine tartışma yaratan bir adım geldi.

İGA, “çevre kirleniyor” diyerek, işçilerin yemekten sonra çay içmesini yasakladı. Mülki İdare, Emniyet, Enerji ve Isı Merkezleri bölgesinde çalışan işçilerin yararlandığı yemekhanede çay servislerinin kaldırıldığı belirtildi. Yasağın gerekçesini soran işçilere ise, “Çevre kirleniyor. Ana Nizamiye, çimenler kağıt bardaktan geçilmiyor” yanıtı verildi.

İşçiler çay haklarının yeniden verilmesi için İGA yetkililerine başvurdu. İGA’dan ise konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılmadı… (odatv)


Geri

6
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ahmet ahmet

iga şantiyesi orkun şantiyesi taşron bunlar namussuzun en önde gidenidirler hem o bataklıgın üstüne hava limanı kuracaklarına saglam zeminli biryere yapsalardı birileri nirilerini zengin edecek ya ..mesele başka tabi..

Polat alemdar

Adam klimaci olarak basliyo insaatta calistiriyorlar.burda herkez herisi yapicak denip istifa ettiler

Brt

Oda tv yazdıysa tamamen YALAN ve içerdeki adamlarına sahte bilgiler ile ortalığı karıştırmak için emir vermişler!!!ama BA SA RA MA YA CAK SI NIZZZ.

...

Lap lap Ziya abimizden duymuştum. Marabanın mazotu çaydır. Teknisyene çabuk çay ver.

vatandaş

bol bol çöp tenekeleri koysunlar. Çayı yasaklayacaklarına…Bir nevi çay da ihtiyaç yani

Duygu

Gercekdende iga personele deger vermiyomus ole bi duyumlar var bnde o sebbden vazgecdm baslamakdan temizlik gorevlisi olarak