İGA’dan İDDİALARA YANIT

İGA’dan İDDİALARA YANIT

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, son günlerde havalimanının pist ve taksi yollarında ortaya atılan çökme iddiaları ilgili bir açıklama yaptı.

İddiaların doğru olmadığı belirtilen açıklamada, taksi yolları yüzey altına trafiği hızlandıracak loop sensörleri, mikrodalga bariyerleri, kumanda kontrol panelleri ve stop bar montaj çalışmaları yapıldığı kaydedildi.

İşte İGA’dan yapılan o açıklama: “Daha önce de açıkladığımız üzere, İstanbul Havalimanı’nda taksi trafiğini hızlandıracak çalışmalar tüm hızıyla sürmektedir. Bu kapsamda, taksi yolları yüzey altına yerleştirilmesi planlanmış trafiği hızlandıracak loop sensörleri, mikrodalga bariyerleri, kumanda kontrol panelleri ve stop bar montaj çalışmalarına başlanmış olup, haberde belirtildiği gibi taksi yolunun çöktüğü iddiası doğru değildir.

Ayrıca özellikle belirtmek isteriz ki; yapılan bu çalışmalar esnasında kış öncesi yapılması planlanan taksi yolu asfalt ve boya tamir bakım çalışmaları da uygulamaya sokulmuştur. Bu çalışmalar, uçak trafiğini hiçbir şekilde etkilememekte ve tüm uçuşlar planlandığı şekilde yapılmaktadır.”

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
avukat

DUNYADA TERMINAL BIR TARAFTA PISTLER DIGER TARAFTA BASKA BIR MEYDAN VARMI ACABA?

kereviz

:)) nisanda yapilan yeni diye acilan havalimanina bakim calismasi ??? vay arkadas yeni nesil betonlar mi kotu yoksa milletin parasi mi cok.

Misafir

Bir iş ya tam yapılır yada yarımyamalak. Bilin bakalım bizimkiler ne tarafta?

mafaky

Olay böyle abartılacak kadar değil!… Pistlerin inşaatı sırasında yapılması/kullanılması gereken bazı sistemler muhtemeln IGA’nın o günkü “tasarruf yöntemleri” nedeniyle bugünlere sarkıtılmış durumda; hepsi o kadar! Yoksa, çöken-göçen bir taksiyolu vb. bir durum yok!… Tipik, “Türk’ün aklı sonradan başına gelir!” sendromu… -:(((