İFLAS SONRASI GERMANİA İLE İLGİLİ TRAFİK YOĞUNLAŞTI

İFLAS SONRASI GERMANİA İLE İLGİLİ TRAFİK YOĞUNLAŞTI
İflas eden Alman havayolları şirketi Germania’ya geçici kayyum Rüdiger Wienberg, şirket ile ilgili plana olumlu oy verdikleri şirkete yoğun alıcı ilgisi olduğunu söyledi. Bu arada Corendon Germania’nın Münster-Osnabrück’ün yerini kullanacak.
İflas eden Alman havayolları şirketi Germania’ya ilgi gösteren yatırımcıların çoğu, seyahat sektöründe faal olan şirketler. İlgi gösteren potansiyel yatırımcılarla kayyum arasında gizlilik ilkesi esas olduğu için, Rüdiger Wienberg bu konuda daha fazla detayli bilgi vermekten kaçındı.
Germania bazı hatlarda kar ediyordu
Yatırımcılar, küçültülmüş bir filo ile en karlı hatlarda çalışmak üzerinde duruyorlar. Bu bağlamda Wienberg, şunları söyledi: “Germania bazı hatlarda kar ediyordu. İflas süreci, potansiyel yatırımcılara karli hat ve slotları elde edip, yük oluşturacak olan kısımları bırakma fırsatını veriyor.”
Asıl önemli olanın Germania’nın uçuş yapma kapasitesini kurtarmak için uçmaya hazır uçak, ekip ve bakım üniteleri bulundurmak olduğunu anlatan Rüdiger Wienberg, bu amaçla sürekli Alman Sivil Havacılık Kurumu (LBA) ve Alman Havalimanları Koordinasyon Kurumu (Fluko) ile sıkı temas içinde olduğunu belirtti.
Germania’ya ait olan toplam 27 uçağın 22’si uçmaya hazır 
Wienberg, “Çok yapıcı bir işbirliği içindeyiz, ve yatırımcılardan aldığımız olumlu işaretler de bu konuda faydalı oluyor” diye konuştu.
Germania’ya ait olan toplam 27 uçağın 22’si uçmaya hazır olarak yatırımcı bekliyor. Germania’nın geçici kayyumu Rüdiger Wienberg, “Yatırımcı çözümü bulunduğu anda, eski uçuşların çoğuna kısa bir zamanda başlayabileceğiz” dedi.
Germania´nın Münster-Osnabrück hatlarını Corendon kullanacak
Bu arada Münster-Osnabrück (FMO) Havalimanı´nın Germania iflasından sonra başlayan havayolları şirketi arayışı ilk meyvesini verdi.
Germania´nın Münster-Osnabrück hatlarını Corendon kullanacak
Almanya´nın kamu televizyonu WDR tarafından yayınlanan habere göre Münster-Osnabrück Havalimanı´nda Germania iflasından dolayı ortaya çıkan boşluk, Corendon Airlines tarafından doldurulacak.
Corendon Airlines, habere göre bir uçağını Münster-Osnabrück Havalimanı´da konuşlandırıp Paskaya tatilinden itibaren Münster-
Osnabrück´ten kalkarak Kanarya Adaları´na, Yunan Adalarına, Mısır´a ve Türkiye´ye de uçacak.
Corendon Airlines´in Germania iflası ile ortaya çıkan 270 bin uçak koltuğu eksiğinin yarısını doldurduğu, Corendon’un bu yaz, Münster-Osnabrück Havalimanı´ndan toplam 150,000 yolcu taşımayı planladığı belirtiliyor.
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.