İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Filistin Toprakları da İşgalden Kurtulacak

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: Filistin Toprakları da İşgalden Kurtulacak

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’de misafir edilen Gazzelilerle buluştuğu bir iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda Filistin topraklarının işgalden kurtulacağına inandığını belirterek, bu acının bir gün sona ereceğini dile getirdi. Yerlikaya, Gazze’ye yapılan yardımları da aktararak, toplamda 2 bin 227 kişinin tahliye edildiğini ve 900 milyon lira bağış toplandığını açıkladı.

İftar programında konuşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İnanıyoruz ki Karabağ gibi Filistin toprakları da işgalden kurtulacaktır. Bir gün gelecek bu gözyaşı ve bu acı inşallah sona erecektir” dedi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un himayesinde gerçekleştirilen programda Türkiye’de misafir edilen Gazzelilerle bir araya gelen Yerlikaya, Ramazan’ın Müslümanlar için barış ve esenliğin simgesi olduğunu ifade etti.

Gazze’de yaşanan trajediye de değinen Yerlikaya, dünyanın gözleri önünde bir soykırımın yaşandığını belirtti. Çocuklar, kadınlar ve yaşlıların öldürüldüğünü vurgulayan Yerlikaya, Türkiye’nin bu zulme karşı olduğunu ve mazlumların yanında yer aldığını dile getirdi. Gazze’ye yapılan yardımları da aktaran Yerlikaya, toplamda 2 bin 227 kişinin tahliye edildiğini ve 900 milyon lira bağış toplandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, Gazze’ye AFAD koordinasyonunda 13 uçak ve 8 gemi ile gıda ve yardım malzemelerinin ulaştırıldığını belirtti. Filistin halkının Türkiye’nin kardeşleri olduğunu vurgulayan Yerlikaya, “Biz daima haklının, mazlumların yanındayız. Devletlerimiz tüm kurumlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla vicdan sahibi aziz milletimiz de Gazze’nin yaralarını bir nebze olsun sarabilmek için her an yanınızdayız, yanınızda olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gazze’deki saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Yerlikaya, Ramazan Bayramı’nın Türkiye’ye, Filistinli kardeşlere ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini temenni etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Neden GÖNDERİLDİ değil de ULAŞTIRILDI? İllaki akp türkçesi mi olacak?

    Cevapla